Horst
Terug

Ryan Palmen opent Campagne 'Stop Diefstal' in agrarische sector

af43a91240056164717694b1f11e68ba.jpg

De nieuwe ‘Stop Diefstal’-campagne voor de agrarische sector is vrijdag van start gegaan. Thijs Rompelberg, LLTB-portefeuillehouder Veiligheid en lid van PVO Limburg, deed dit samen met burgemeester Ryan Palmen bij Taco Agro BV in Meterik.

Niels van Rens |  | Aangepast op
De LLTB, brancheorganisatie Cumela, PVO Oost-Nederland, Platform Veilig Ondernemen Limburg en de landelijke politie roepen ondernemers in de agrarische sector op om hun GPS-apparatuur te registreren, markeren en demonteren en om verdachte situaties te signaleren en te melden bij de politie. SignalenGPS-diefstallen zijn al jaren een groot probleem. Niet alleen landelijk maar ook in Noord- en Midden-Limburg neemt het aantal GPS-diefstallen momenteel weer toe, zo concludeert de LLTB uit signalen van leden. “Ook wij krijgen deze signalen”, aldus Thijs Rompelberg. “Sterker nog, ze nemen in aantal toe. Registreren en markeren is een adequaat middel om gestolen spullen terug te vinden, zoals recent ook is gebeurd in Oost-Europa, waar een partij GPS-apparatuur terug gevonden is, afkomstig uit Nederland. Zorg dus dat de politie de serienummers heeft.” Grote kostenpostGPS-apparatuur is duur en wordt veel gebruikt in de agrarische sector. Het is ook een hele gewilde buit voor criminelen en het verdwijnt vervolgens vliegensvlug de grens over. Ondernemers blijven met een grote kostenpost achter. Denk daarbij aan braakschade, stilstaande apparatuur en de kosten van de apparatuur zelf. Daarom brengt de LLTB met genoemde partners met de Stop Diefstal-campagne vier stappen onder de aandacht om diefstallen zoveel mogelijk te voorkomen: registreer, markeer, demonteer en signaleer. “Als LLTB pleiten we voor een vijfde stap. Vergeet niet aangifte te doen. Want zonder aangifte kan de politie niets”, aldus Rompelberg. Halt toeroepenCumela startte twee jaar geleden, samen met de LLTB en PVO Limburg de eerste Stop Diefstal-campagne om een halt toe te roepen aan het oplopende aantal diefstallen van GPS-apparatuur. Ruim 500 bedrijven meldden zich vorig jaar bij Cumela voor een markeerset en er werden 11.000 labels en 5.000 waarschuwingsstickers uitgeleverd. Het aantal inbraken in de sector onder gemarkeerde en geregistreerde apparatuur verminderde met 45 procent ten opzichte van de periode daarvoor. Het belangrijkste effect van de Stop Diefstal-campagne is dat geregistreerde en gemarkeerde apparatuur lastiger te transporteren en verhandelen is en daardoor onaantrekkelijk voor criminelen. Omdat het aantal diefstallen weer oploopt, is de campagne heropend.

Lees ook

lijsttrekkersdebat - leefbaarheid.png

Gemeenteraadsverkiezingen

Leefbaarheid in de dorpen: dit zeggen de partijen erover in het lijsttrekkersdebat

In het lijsttrekkersdebat van Omroep Horst aan de Maas gingen de partijen in debat over leefbaarheid in de dorpen. Waar verschillen zij van mening en waar liggen juist overeenkomsten?

pexels-pixabay-50713.jpg

Sporting ST/SVEB te sterk voor Meterik: 4-1

Meterik heeft zondag een pijnlijke nederlaag geleden in de strijd om het kampioenschap. In de uitwedstrijd tegen Sporting ST/SVEB ging de ploeg met 4-1 onderuit.

spellenavond horst.jpeg

Spellenavond strijkt neer in Huis van de Wijk: 'Willen het toegankelijk houden'

De uit Grubbenvorst afkomstige Bart Stappers organiseert avonden vol met spelletjes op verschillende plekken. Afgelopen weekend streek de spellenavond weer neer in het Huis van de Wijk in Horst.

Leerdam-Wittenhorst foto 2.JPG

Pijnlijke nederlaag Wittenhorst tegen Leerdam

Wittenhorst heeft zaterdag een pijnlijke nederlaag geleden in de uitwedstrijd tegen LRC Leerdam. In Leerdam ging de ploeg met 2-0 onderuit tegen de laagvlieger. Daarmee lieten de Horstenaren een uitgelezen kans liggen om afstand te nemen van de onderste regionen.

Stempotlood.jpg

Gemeenteraadsverkiezingen

Op deze plekken kun je stemmen op 18 maart

Inwoners van Horst aan de Maas kunnen op woensdag 18 maart hun stem uitbrengen tijdens de gemeenteraadsverkiezingen. In totaal zijn er 24 stemlokalen verspreid over de gemeente waar kiezers terechtkunnen om hun stem uit te brengen. De meeste stemlokalen zijn geopend van 07.30 uur tot 21.00 uur.

imke emons belang van horst aan de maas.png

Gemeenteraadsverkiezingen

Lijsttrekker Imke Emons (Belang van Horst aan de Maas) in zevende aflevering 'Kiezen met'

In de podcast 'Kiezen met Omroep Horst aan de Maas' gaat Jelle van de Steeg in gesprek met de lijsttrekkers van de zeven partijen voor de gemeenteraadsverkiezingen van 2026. In de zevende aflevering is Imke Emons van Belang van Horst aan de Maas te gast.