Horst
Terug

Opkomst voor coronabooster hoger dan verwacht in Limburg

ea007fe72d561fb467960886a66d75c5.jpg

De opkomst voor de boosterprik tegen het coronavirus is in Limburg hoger dan verwacht. Beide GGD'en hebben daarom het aanbod aangepast.

1Limburg - Omroep Horst aan de Maas |  | Aangepast op
De nieuwe vaccinatieronde, bedoeld om het afweersysteem een oppepper te geven, startte begin oktober. Hogere opkomst"Momenteel zien we dat er ook mensen zonder afspraak naar de priklocatie komen, omdat ze bijvoorbeeld als partner of mantelzorger meekomen. Deze mensen willen we graag voorzien van een vaccinatie, alleen leidt dit in sommige gevallen tot een wat langere wachttijd dan men van ons gewend is", legt een woordvoerder van de GGD Limburg-Noord uit. "We begeven ons nu op de helft van de najaarscampagne en kunnen wel stellen dat de opkomst in onze regio hoger is dan verwacht." Ook in Zuid-Limburg lopen ze warm voor de booster. Ook daar is de opkomst hoger dan de landelijke voorspelling, laat de GGD weten. Tandje bijschakelenGGD Limburg Noord en GGD Zuid Limburg hadden het personeel en de openingstijden van de vaccinatielocaties bepaald aan de hand van de verwachte vaccinatievraag. Omdat de vraag in Limburg hoger is dan verwacht, moesten beide GGD's bijschakelen. DoelgroepenDe vaccinatie begon met mensen van 60 jaar en ouder. Ook andere groepen kunnen de boosterprik krijgen. Dit zijn mensen van 18 tot en met 59 jaar die bijvoorbeeld het syndroom van Down hebben of een ernstige afweerstoornis. Zij lopen een groter risico als ze besmet raken met het coronavirus. Ook zorgmedewerkers en zwangere vrouwen kunnen de prik krijgen, net als mensen die zelf geen risico lopen maar een kwetsbaar gezinslid hebben. Meer besmettingenDe vaccinatieronde wordt gehouden omdat het coronavirus in het najaar en de winter sneller rondgaat. Het is niet bekend hoeveel mensen nu besmet zijn, het grootschalige testprogramma is gestopt. Het RIVM houdt de verspreiding nog wel in de gaten door virusdeeltjes in het rioolwater te meten. Daar is de afgelopen weken een flinke toename te zien. De concentraties zijn gestegen naar het hoogste niveau sinds begin april. In de ziekenhuizen liggen meer dan vijfhonderd mensen die het virus onder de leden hebben. Die bezetting was in april voor het laatst zo hoog. Datums priklocatie 't Gasthoês vrijdag 24 november, 11.30-18.30 uurvrijdag 8 december,  11.30-18.30 uurvrijdag 22 december, 11.30-18.30 uur

Lees ook

theateratelier.jpeg

Theateratelier is er voor plezier en moeilijke emoties: 'Je innerlijke kind activeren'

Het Theateratelier is onderdeel van PSW en ingericht om elke vrijdagochtend plezier te maken, maar ook ruimte te geven aan moeilijke emoties. Jonas Ramaekers gaat al ruim een jaar elke vrijdag naar het Theateratelier dat recent verhuisde naar de nieuwe locatie van Onze Loods.

Evenement optreden concert podium.jpg

Ronkende motoren, toneel, kunst, sport en muziek tijdens een druk evenementenweekend

De week vloog als een raket voorbij. Nog even en we kunnen een streep zetten door de 16e week van 2026. Maar niet voordat we van het weekend hebben genoten met een uitgaansagenda vól evenementen. Een gedeelte daarvan die bij ons bekend zijn hebben we op een rijtje gezet.

jens foundation.png

Speciale menwagen in ontvangst genomen door Stichting ORO bij de Peelbergen

Stichting ORO heeft donderdagavond een speciale menwagen overhandigd gekregen door Stichting JENS Foundation. Met de menwagen kunnen ook mensen in een rolstoel genieten van een ritje achter een paard of pony.

VVD_HadM_Pieter_Goedhart.jpg

Formatie

Pieter Goedhart door VVD voorgedragen als kandidaat wethouder

De VVD-fractie in Horst aan de Maas heeft Pieter Goedhart voorgedragen als kandidaat wethouder in het nieuwe te vormen college. Vorige week ging het formatieproces van start.

grubbenvorst van boven

Duurzaamheid

Grubbenvorst mogelijk hart van groot onderzoek naar Limburgse aardwarmte

Kan de Limburgse bodem veilig warmte leveren aan huishoudens en kassen? Een vraag die de provincie, het Rijk en deskundigen proberen te beantwoorden en waarbij nadrukkelijk wordt gekeken naar Grubbenvorst.

natuur, libelle, blad.png

Tientallen miljoenen voor verbetering Limburgse natuur

De provincie Limburg heeft een regeling opengesteld om de natuur in Limburg te verbeteren. In totaal is er 27,5 miljoen euro beschikbaar. Dat geld komt van het Rijk.