Horst
Terug

Blunder bij organisatie: Quinty Roeffen toch niet geplaatst voor Olympische Spelen

ab4d9ea5a69055a3134685efaee38755.jpg

Horst aan de Maas was woensdag door het dolle heen: Quinty Roeffen uit Horst pakte een Olympisch ticket met haar handboogteam. Nu blijkt dat de organisatie een fout heeft gemaakt in de selectieprocedure en is Nederland nog niet geplaatst voor de Spelen in Parijs.

Niels van Rens |  | Aangepast op
Dat meldt de bondscoach van Roeffen via een tussenpersoon aan Omroep Horst aan de Maas. Niet geplaatstOp het WK handboogschieten in Berlijn kregen gisteren alle halvefinalisten te horen dat ze zich hadden geplaatst voor de Olympische Spelen. Later bleek dat helemaal niet zo te zijn. ThuislandDe top drie van het WK plaatst zich voor de Spelen, meldt nu ook de NOS. Omdat Frankrijk (ook halvefinalist) automatisch geplaatst is omdat het land de Spelen organiseert, ging iedereen, inclusief organisatie, ervanuit dat het ticket automatisch naar de andere halvefinalisten ging. Beslissende finaleHet laatste ticket gaat naar het land dat volgend jaar, vlak voor de Spelen, een bepaald toernooi wint. Er is nog wel een lichtpuntje voor Quinty Roeffen. Vrijdag is de halve finale van het WK. Als Nederland wint van Frankrijk hebben ze zich alsnog geplaatst. Als ze de wedstrijd verliezen, moeten ze de verliezersfinale winnen en dus derde worden. Ook dan plaatsen ze zich. TeamticketMocht het Nederlands team zich plaatsen voor de Olympische Spelen, dan is het nog niet helemaal zeker dat Roeffen op de Spelen staat in 2024. Het ticket is een teamticket en dat betekent dat het team van de mogelijke Spelen nog niet bekend is. Hiervoor vindt nog een selectie plaats of Roeffen moet zich op individueel niveau zelf plaatsen voor de Spelen, dan staat haar ticket vast.

Lees ook

natuur, libelle, blad.png

Tientallen miljoenen voor verbetering Limburgse natuur

De provincie Limburg heeft een regeling opengesteld om de natuur in Limburg te verbeteren. In totaal is er 27,5 miljoen euro beschikbaar. Dat geld komt van het Rijk.

BuitenGewoonBereikbaar 1..jpg

BuitenGewoonBereikbaar rondt glasvezelproject Horst aan de Maas af

De stichting BuitenGewoonBereikbaar heeft haar werkzaamheden definitief afgerond. De organisatie, die in 2019 en 2020 verantwoordelijk was voor de aanleg van een glasvezelnetwerk in het buitengebied van Horst aan de Maas, zet haar laatste beschikbare middelen in om drie maatschappelijke initiatieven te ondersteunen.

Definitieve gunning onderhoud gemeentelijk vastgoed_april 2026 (2).jpeg

Gemeente wijst onderhoudspartners aan voor gemeentelijk vastgoed

De gemeente Horst aan de Maas heeft de selectie afgerond voor nieuwe meerjarige onderhoudscontracten voor het gemeentelijk vastgoed en monumentale gebouwen. Het gaat om afspraken met verschillende gespecialiseerde partijen die de komende jaren verantwoordelijk worden voor het technisch en bouwkundig onderhoud van onder meer sporthallen, buurtcentra, culturele accommodaties en monumenten.

politiecontrole sevenum met poolse politie (2).jpeg

Grote verkeerscontrole in Sevenum, ook Poolse politie betrokken

Bij een grote verkeerscontrole aan de Middenpeelweg in Sevenum zijn dinsdag verschillende automobilisten bekeurd. Ook de Poolse politie was betrokken bij de controle.

proeflokaal horst.png

Nieuw uitbatersduo over café in Horst: 'Eindelijk is de kogel door de kerk'

Na de bekendmaking maandagavond stroomden de positieve reacties op het nieuwe uitbatersduo voor Het Proeflokaal binnen. Onder de nieuwe naam 'café De Kletser' gaan de beide heren werken aan een kroeg met veel traditie, maar mag er ook een nieuwe wind waaien.

pexels-michaela-st-3448542-25635874.jpg

Waterstof

Gemeenten onderzoeken aansluiting op waterstofnetwerk

De gemeenten Peel en Maas, Horst aan de Maas, en Venlo gaan samen onderzoeken of ze lokaal kunnen aansluiten op het Waterstofnetwerk Limburg. Daarmee willen ze inspelen op de toekomst van duurzame energie.