In het tweede kwartaal van 2026 stegen de huizenprijzen in de gemeente gemiddeld met 6,6%. Dat ligt een stuk hoger dan het landelijke gemiddelde van 4,4%.
L1 heeft de gemiddelde transactiekosten per woning onderzocht zoals het Centraal Bureau voor de Statistiek die presenteert. Daarbij worden de cijfers van het tweede kwartaal van 2026 met dezelfde cijfers van een jaar eerder vergeleken. De grootste stijgingen vinden niet plaats in de regio Noord-Limburg, maar in het noorden en het oosten van Nederland. De uitschieter is daarbij Oost Gelre in de Achterhoek met 20,9 procent.
Hoewel er over het algemeen sprake is van een stijging van woningprijzen in Nederland, is er toch een zestal gemeenten waar een gemiddelde prijsdaling waargenomen is. Van die zes gemeenten daalde de prijs in het Zeeuwse Noord-Beveland het hardst (-5,1%). Iets dichter bij huis daalden de prijzen ook in Valkenswaard en Veldhoven.
Lees ook: Vijf vragen over woningdelen: dit moet je weten over de nieuwe plannen
De algemene grootte van de stijging loopt ook terug, merkt het CBS. In november 2024 was de gemiddelde stijging in Nederland het hoogste met 11,9% en die stijging loopt sindsdien gestaag af tot een gemiddelde van 4,1% in juli 2026.