Horst
Terug

Theater Kukeleku opent nieuw theaterseizoen in ’t Gasthoês

0af08009f598bbc1c5498578cc1d51a1

In cultureel centrum ’t Gasthoês opende theater Kukeleku zaterdag het nieuwe theaterseizoen. Dat gebeurde middels een preview-avond, waarop diverse acts met een korte opvoering lieten zien waarmee zij de komende maanden het publiek gaan vermaken.

Redactie |  | Aangepast op
'Geen Guido Weijers'Het aanbod aan shows is groot en dus wordt er voor deze preview-avond een zorgvuldige selectie gemaakt van theatermakers, vertelt Kukeleku-producent Josien Vermeeren. “We nodigen mensen uit waarvan wij denken dat zij nog niet zo bekend zijn, maar er wel baat bij hebben dat een grotere groep mensen een stukje van hun show ziet,” legt ze uit. “Iemand als Guido Weijers hoeven we niet uit te nodigen voor een preview-avond, want iedereen weet wie hij is en wat hij kan,” voegt ze eraan toe. De acts die meededen aan de preview-avond waren onder meer cabaretier Thjum Arts, theatermaker Fred Delfgaauw en het cabaret-duo Vlamousse. Vooral jonge en beginnende makers krijgen de kans op een avond als deze, maar ook nieuwe acts die Kukeleku aanbeveelt. De kapel inEr worden komend theaterseizoen ongeveer twintig optredens verwacht, maar Kukeleku komt ook met een nieuw initiatief, zegt Vermeeren: de kapel in. “Kukeleku gaat samen met de bibliotheek een programmering maken voor de kleine zaal, dus voor maximaal 80 personen. Dat gaan we boven in de bibliotheek doen, in de kapel, speciaal voor de fijnproever. Mensen die iets nieuws willen, die iets willen ontdekken en die verrast willen worden,” aldus de theaterproducent.
e6ccbc925698ec31572f809d66b998f6

Lees ook

Scherm­afbeelding 2026-07-27 om 09.51.38

Limburg en Duitsland zetten slimme camera's in tegen natuurbranden

Provincie Limburg en de Duitse deelstaat Noordrijn-Westfalen gaan intensiever samenwerken om natuurbranden sneller op te sporen. Met een nieuw camerasysteem moeten rookpluimen al in een vroeg stadium worden ontdekt, zodat de brandweer sneller kan ingrijpen.

Rijden-Onder-Invloed

Cijfers

Horst aan de Maas telt 41 boetes voor rijden onder invloed, minder dan een jaar geleden

In de eerste helft van het jaar zijn er in Horst aan de Maas 41 boetes uitgedeeld voor het rijden onder invloed. Vorig jaar waren dat er in dezelfde periode nog 56.

Tijgermug

Aziatische tijgermug aangetroffen in Horst en Evertsoord

In Horst en Evertsoord is de Aziatische tijgermug aangetroffen. De exotische mug werd gevonden aan de Van Merwijckstraat in Horst en aan de Slenkenweg in Evertsoord.

politie horst

Man aangehouden na vernieling, mishandeling en huisvredebreuk in Horst

De politie heeft in Horst één persoon aangehouden na een melding van vernieling. Meerdere politie-eenheden werden ingezet om de situatie onder controle te krijgen.

Evenement optreden concert podium

Eropuit in het laatste juli-weekend vol evenementen

De werkweek vloog als een raket voorbij en een prachtig zomers weekend staat alweer voor de deur. Misschien ook direct de start van je welverdiende zomervakantie. De agenda-redactie heeft ook deze week de evenementen die bij ons bekend zijn op een rijtje gezet.

sproei

Nog nooit zo droog begin van de zomer in Horst sinds start metingen

In Horst is de eerste vier weken van de zomer nog nooit zo weinig regen gevallen als dit jaar. Volgens gegevens van het KNMI viel er in de afgelopen dertig dagen slechts 2,7 millimeter neerslag, een record sinds de start van de metingen in 1932.