Horst
Terug

Taalcafé start in Horst

7b27321e4337475e418409a36e0a4558

Vanaf 10 november start er een wekelijks Taalcafé in Horst aan de Maas.

Jarno Schijven |
Het Taalcafé is voor alle volwassenen die het gezellig vinden om samen Nederlands te praten en te leren. Het taalcafé is er iedere donderdag van 10:00 – 11:30 uur in BiblioNu Horst aan de Maas. Veel oefenenEen taal leer je namelijk pas echt goed als je veel oefent. BiblioNu is dé plek waar bezoekers op een leuke manier samen de Nederlandse taal kunnen oefenen. Vrijwilligers die de taal goed spreken staan klaar om mensen met diverse nationaliteiten die nog niet zo goed Nederlands praten te helpen. De Bibliotheek is een plek voor ieder om zich te ontwikkelen. Het taalcafé is geen cursus, maar een plek om elkaar te ontmoeten en samen de Nederlandse taal te oefenen. Wekelijks komen er diverse onderwerpen aan bod. Het Taalcafé vindt plaats boven de bar in de Herberg van ’t Gasthoês. Iedereen is welkom en deelname is gratis.

Lees ook

20261022-tuinbouw

Reportage - Lichtvervuiling #3

Verduisteringsdoeken helpen tegen lichtvervuiling van tuinbouwkassen: ‘Licht dat de hemel in gaat, daar heeft niemand wat aan’

Nederland is een van de meest verlichte landen ter wereld. In Horst aan de Maas komt een groot deel van de nachtelijke, oranje hemelgloed van Trade Port en de tuinbouwkassen. Toch zijn er ook maatregelen om de lichtvervuiling te verminderen, zoals de verduisteringsdoeken bij rozenkwekerij Paul van der Hulst.

brand davy crockett 4

112

Grote uitslaande brand bij schietvereniging Davy Crockett in Meterik

Bij schietvereniging Davy Crockett aan de Bergsteeg in Meterik is vrijdagavond een grote brand uitgebroken. Zaterdag zou de officiële heropening van de vernieuwde saloon plaatsvinden.

melderse top 500

Nieuws

Melderse Top 500 dit jaar in het teken van Stichting Kankerpraat

Stichting Kankerpraat is het goede doel voor de aankomende editie van Melderse Top 500. Drie dagen lang wordt er vanuit café 't Tunneke live radio gemaakt en geld opgehaald voor het goede doel.

botsing lottum boom broekhuizerweg

112

Bestelbus raakt boom in Lottum, persoon naar ziekenhuis gebracht

Een bestelbus is vrijdagmiddag rond 12.00 uur van de weg geraakt en tegen een boom tot stilstand gekomen. Het ongeluk gebeurde op de Broekhuizerweg in Lottum.

politie

112

Hulpdiensten uitgerukt voor bedrijfsongeval bij bakkerij in Lottum

Meerdere hulpdiensten zijn vrijdagochtend rond 09.30 uur uitgerukt voor een bedrijfsongeval bij een bakkerij aan de Hoofdstraat in Lottum. Onder meer de brandweer, ambulance en politie kwamen ter plaatse.

20261022-vrouwveiligheid 5

Reportage - Lichtvervuiling #2

Vrouwen vaak vergeten bij ontwerp van straatverlichting: ‘Licht maakt niet altijd veiliger’

Diepe schaduwen, verborgen gezichten, en het slecht kunnen onderscheiden van details. Het zijn de effecten van felle straatverlichting die de veiligheidsbeleving van vrouwen kunnen verminderen. Onder de experimentele lantaarnpalen op de Horsterweg spraken we filosoof Lotte Spreeuwenberg hierover.