Horst
Terug

Prokkelstage: Mike loopt vandaag mee bij Omroep Horst aan de Maas

4bcf10bdc4eb4059eed9c7a08aea48fe

De nationale Prokkelstage is op 8 juni en daarom loopt Mike een dagje mee met Omroep Horst aan de Maas. Aan het eind van de dag maakt hij samen met een journalist een mooie video wat hij heeft meegemaakt.

Niels van Rens |  | Aangepast op
Mike heeft al kennisgemaakt met de radiostudio van Omroep Horst aan de Maas. Zojuist heeft hij zijn eerste interview gehad met raadslid Yvonne Douven van VVD. Met haar ging hij in gesprek over wat raadsleden kunnen doen voor mensen met een beperking. Op padMike: "Ik vind het vandaag heel leuk. Ik heb geleerd om te filmen, interviewen en radio te maken. Ik heb er heel veel zin in." Vanmiddag gaat Mike in gesprek met wethouder Roy Bouten. Wat kan de gemeente betekenen voor hem en weet hij wel wat een Prokkelstage inhoudt? Vanavond om 18.00 uur op Omroep Horst aan de Maas is de reportage van Mike te zien op tv.  ProkkelstageEen Prokkelstage is een stage voor één dag voor iemand met een beperking bij een bedrijf of organisatie. Het kan ook omgekeerd: een dag meelopen met iemand met een (licht) verstandelijke beperking. Het is een laagdrempelige manier voor bedrijven/organisaties en mensen met een beperking om kennis met elkaar te maken en zo elkaars mogelijkheden te ontdekken. 

Lees ook

20261022-tuinbouw

Reportage - Lichtvervuiling #3

Verduisteringsdoeken helpen tegen lichtvervuiling van tuinbouwkassen: ‘Licht dat de hemel in gaat, daar heeft niemand wat aan’

Nederland is een van de meest verlichte landen ter wereld. In Horst aan de Maas komt een groot deel van de nachtelijke, oranje hemelgloed van Trade Port en de tuinbouwkassen. Toch zijn er ook maatregelen om de lichtvervuiling te verminderen, zoals de verduisteringsdoeken bij rozenkwekerij Paul van der Hulst.

brand davy crockett 4

112

Grote uitslaande brand bij schietvereniging Davy Crockett in Meterik

Bij schietvereniging Davy Crockett aan de Bergsteeg in Meterik is vrijdagavond een grote brand uitgebroken. Zaterdag zou de officiële heropening van de vernieuwde saloon plaatsvinden.

melderse top 500

Nieuws

Melderse Top 500 dit jaar in het teken van Stichting Kankerpraat

Stichting Kankerpraat is het goede doel voor de aankomende editie van Melderse Top 500. Drie dagen lang wordt er vanuit café 't Tunneke live radio gemaakt en geld opgehaald voor het goede doel.

botsing lottum boom broekhuizerweg

112

Bestelbus raakt boom in Lottum, persoon naar ziekenhuis gebracht

Een bestelbus is vrijdagmiddag rond 12.00 uur van de weg geraakt en tegen een boom tot stilstand gekomen. Het ongeluk gebeurde op de Broekhuizerweg in Lottum.

politie

112

Hulpdiensten uitgerukt voor bedrijfsongeval bij bakkerij in Lottum

Meerdere hulpdiensten zijn vrijdagochtend rond 09.30 uur uitgerukt voor een bedrijfsongeval bij een bakkerij aan de Hoofdstraat in Lottum. Onder meer de brandweer, ambulance en politie kwamen ter plaatse.

20261022-vrouwveiligheid 5

Reportage - Lichtvervuiling #2

Vrouwen vaak vergeten bij ontwerp van straatverlichting: ‘Licht maakt niet altijd veiliger’

Diepe schaduwen, verborgen gezichten, en het slecht kunnen onderscheiden van details. Het zijn de effecten van felle straatverlichting die de veiligheidsbeleving van vrouwen kunnen verminderen. Onder de experimentele lantaarnpalen op de Horsterweg spraken we filosoof Lotte Spreeuwenberg hierover.