Horst
Terug

Limburgse taal populairst in Nederlandse hitlijsten

1a4122a0c756649a451d5819fe157934.jpg

Het Limburgs is de meest beluisterde streektaal van Nederland op streamingsdiensten. Dit komt naar voren uit een analyse van afspeelaantallen van dialectmuziek via muziekplatform Spotify. Op basis hiervan is een top 40 samengesteld.

1Limburg - Omroep Horst aan de Maas |  | Aangepast op
Maar liefst elf van de nummers uit deze lijst zijn in het Limburgs gezongen. Limburg laat daarmee (streek)talen en dialecten als het Drents (9) het Achterhoeks (9) en het Fries (4) achter zich. Rowwen Hèze is grootaandeelhouder als het om Limburgse nummers gaat met vier titels : November, De Peel in brand, Vergaete en De neus umhoeg. Ook de Janse Bagge Bend, Lex Uiting, Neet oét Lottum en Sjef Diederen staan in de Top 40. Oerend hardDe lijst wordt aangevoerd door de groep Normaal uit de Achterhoek met hun grote hit Oerend Hard. Het nummer uit 1977 is op streamingsplatform Spotify bijna 15 miljoen keer afgespeeld. ‘Wer Bisto’ van Twarres staat met bijna 12,5 miljoen streams op de tweede plek, op korte afstand gevolgd door ‘Bestel Mar’ van Rowwen Hèze met ruim tien miljoen streams. De ranglijst werd opgesteld door online talenplatform Preply op basis van Spotify-streams verzameld in de tweede week van november. KanttekeningEen kleine opmerking bij het onderzoek is wel dat de dialecten Sallands, Twents, Achterhoeks en Drents allemaal vallen onder de officieel erkende streektaal Nedersaksisch, net als het Limburgs. In dat geval zou niet het Limburgs, maar het Nedersaksisch met 23 noteringen de meest voorkomende (streek-)taal uit het onderzoek zijn.

Lees ook

spellenavond horst.jpeg

Spellenavond strijkt neer in Huis van de Wijk: 'Willen het toegankelijk houden'

De uit Grubbenvorst afkomstige Bart Stappers organiseert avonden vol met spelletjes op verschillende plekken. Afgelopen weekend streek de spellenavond weer neer in het Huis van de Wijk in Horst.

Leerdam-Wittenhorst foto 2.JPG

Pijnlijke nederlaag Wittenhorst tegen Leerdam

Wittenhorst heeft zaterdag een pijnlijke nederlaag geleden in de uitwedstrijd tegen LRC Leerdam. In Leerdam ging de ploeg met 2-0 onderuit tegen de laagvlieger. Daarmee lieten de Horstenaren een uitgelezen kans liggen om afstand te nemen van de onderste regionen.

Stempotlood.jpg

Gemeenteraadsverkiezingen

Op deze plekken kun je stemmen op 18 maart

Inwoners van Horst aan de Maas kunnen op woensdag 18 maart hun stem uitbrengen tijdens de gemeenteraadsverkiezingen. In totaal zijn er 24 stemlokalen verspreid over de gemeente waar kiezers terechtkunnen om hun stem uit te brengen. De meeste stemlokalen zijn geopend van 07.30 uur tot 21.00 uur.

imke emons belang van horst aan de maas.png

Gemeenteraadsverkiezingen

Lijsttrekker Imke Emons (Belang van Horst aan de Maas) in zevende aflevering 'Kiezen met'

In de podcast 'Kiezen met Omroep Horst aan de Maas' gaat Jelle van de Steeg in gesprek met de lijsttrekkers van de zeven partijen voor de gemeenteraadsverkiezingen van 2026. In de zevende aflevering is Imke Emons van Belang van Horst aan de Maas te gast.

lijsttrekkersdebat - wonen.png

Gemeenteraadsverkiezingen

Wonen: dit zeggen de partijen erover in het lijsttrekkersdebat

Naast drie andere thema's spraken de zeven lijsttrekkers in het debat van Omroep Horst aan de Maas over wonen. Waar verschillen zij van mening en waar liggen juist overeenkomsten?

leon litjens cda.png

Gemeenteraadsverkiezingen

Lijsttrekker Leon Litjens (CDA) in zesde aflevering 'Kiezen met'

In de podcast 'Kiezen met Omroep Horst aan de Maas' gaat Jelle van de Steeg in gesprek met de lijsttrekkers van de zeven partijen voor de gemeenteraadsverkiezingen van 2026. In de zesde aflevering is Leon Litjens van CDA te gast.