Horst
Terug

Een maanlandschap als decor: concert ORKESTR bij De Diepeling Tienray

f0d0653904321d495d66282ad9c5198b.jpg

Op de unieke locatie De Diepeling in Tienray vond afgelopen weekend een bijzondere samenwerking plaats. Wat begon als een creatief idee, is uitgegroeid tot een indrukwekkend muziektheater, waarbij het landschap van De Diepeling als decor fungeert voor de live-presentatie van het album van ORKESTR.

Bregje Deckers |  | Aangepast op
Het idee was simpel maar krachtig: gebruik de natuurlijke omgeving als kunstmatig toneel. Zodra de bezoekers arriveeerden, werden ze al direct ondergedompeld in het verhaal door middel van figuranten die hen meenamen in de ervaring.

Maanlandschap
Teunissen is al jaren actief als ontgronder op de locatie De Diepeling. Hun werk transformeert het gebied in een tijdelijk landschap dat continu in beweging is. “De initiatiefgroep van ORKESTR kwam naar ons toe omdat ze ons maanachtige landschap aantrekkelijk vonden als decor voor hun concert,” vertelt Twan Reintjes van Teunissen. “Hier heb je allerlei soorten zand en grind in grijze en witte tinten, wat perfect zou passen bij hun visie van een maanlandschap.”

ORKESTR
ORKESTR is vijf jaar geleden ontstaan, aanvankelijk als een band die voornamelijk in de studio werkte. Maar zoals bij velen, veranderde de coronapandemie hun plannen. “We besloten om een album te maken en dat hier, in deze ongelofelijke omgeving, te presenteren,” legt muzikant Peter Muijsenberg uit. De naam van de band kwam voort uit een grap. “Elke keer als we een nieuw liedje maakten, noemden we het ‘Orkèsje 1’, omdat mensen vaak vragen hoe het gaat met je ‘orkèsje’,” lacht hij. “Die naam bleef hangen en uiteindelijk vonden we het in het Oekraïens, waar orkest 'orkestr' betekent, nog mooier met dat extra R’tje eraan. Zo is de naam ontstaan.”

Het muziektheater van Orkester is meer dan alleen een concert. Meer dan een jaar geleden werd creatief kunstenaar Jan Janssen-Jenzen gevraagd om deel uit te maken van het project. “De muziek en het verhaal waren al klaar, maar ze hadden nog iemand nodig voor het artwork en animaties,” vertelt hij. “Dit soort projecten zijn een natte droom voor elke kunstenaar. Je kunt al je creativiteit kwijt en zo’n kans krijg je maar één keer in je leven.”

Lees ook

Booster-Bike.jpg

Toverland doorbreekt reguliere openingstijden voor uniek 25-uurs jubileumprogramma

Attractiepark Toverland pakt met een speciaal 25-uurs evenement uit voor het 25-jarig bestaan dit jaar. Van zaterdag 27 juni tot en met de ochtend van zondag 28 juni wordt de geschiedenis van het park gevierd.

werk rotonde westsingel

Werk aan rotonde Westsingel begonnen

Het werk aan de rotonde aan de Westsingel is donderdagavond begonnen. Door het werk is de doorgaande weg tussen de rotonde Meterikseweg en de rotonde Americaanseweg volledig afgesloten tot en met maandag 30 maart 06.00 uur.

Scherm­afbeelding 2026-03-26 om 17.37.15.png

Uitslagen

Steekproefsgewijze hertelling gemeenteraadsverkiezingen na telfout bij CDA-kandidaat

De gemeente Horst aan de Maas voert een extra controle uit bij drie stembureaus om de zorgvuldigheid van de verkiezingsuitslag te garanderen. Aanleiding is een gecorrigeerde fout in Sevenum, waarbij tientallen stemmen van een CDA-kandidaat per abuis bij een partijgenoot werden opgeteld.

tren van enckevort, aspergemes.jpg

Tren van Enckevort over Gouden Aspergemes: 'Heb heel wat asperges gestoken'

Voor Tren van Enckevort voelt het krijgen van het Gouden Aspergemes niet alleen als een eer, maar ook als een terugkeer naar zijn jeugd. “Het is een soort van een hele late erkenning van waar ik vroeger mee begonnen ben,” zegt Van Enckevort.

app online omroep horst aan de maas.jpeg

Het nieuws van Omroep Horst aan de Maas lees je nu ook via de officiële app

Sinds vandaag is het mogelijk om het nieuws van Omroep Horst aan de Maas als eerste te ontvangen via de app voor iPhone- en Android-telefoons. De app is vanaf nu te downloaden in de App Store en Play Store.

toverland.jpg

1-aprilgrap?

Nieuwe 'droomfunctie' bij Toverland: hangend aan touwen de achtbaan controleren

In alle vroegte, tussen 6:30 en 10:00 uur ’s ochtends, zijn controleurs in attractiepark Toverland al bezig. Ze checken de bouten van de achtbaan Troy. Iedere dag opnieuw. Een groep van vijftien nieuwe medewerkers is onlangs gestart met deze opvallende taak.