Horst
Terug

Dagwinkel America stopt, supermarkt gaat volgende week zaterdag al dicht

149a2406bf26147c70798d56d9deeb42

De deur gaat op slot bij Dagwinkel America. Ondernemer Erick Geurts ziet geen toekomst meer voor de supermarkt in America en gaat verder met een nieuwe uitdaging.

Niels van Rens |  | Aangepast op
Dat vertelt de ondernemer in een interview aan Omroep Horst aan de Maas. PrijsstijgingenDe sluiting van Dagwinkel America heeft alles te maken met vele prijsstijgingen, vertelt Erick Geurts. “De energiekosten zijn gestegen, de loonkosten stijgen, de huurkosten en ga zo maar door. Als ik al deze kosten moet gaan doortellen, dan heeft het geen zin om door te gaan.” Verbod op tabakDat de dagwinkel in het dorp stopt, komt voor veel inwoners van America wellicht als onverwacht nieuws. “Onze omzet is de afgelopen jaren goed geweest”, zegt Geurts. “Sinds 2019 hebben we zelfs een verdubbeling in de omzet gehad. Ook het verbod op verkoop van tabak in de supermarkten draait ons de nek om. Dit besluit gaat vanaf 2024 in.” DoorstartGeurts baalt enorm en had het graag anders gezien en daarom gaat volgende week zaterdag de deur op slot. Een groot gemis voor veel Americanen die in hun dorp boodschappen deden. Volgens Geurts zijn er geluiden in het dorp dat inwoners zelf een doorstart willen realiseren. “Ik hoop het voor America dat het lukt, maar voor mij stopt het bij deze. Ik heb een mooie uitdaging aangenomen bij een andere supermarkt.” Het pand van Dagwinkel America is van Jac Philipsen", zegt Geurts. Het is niet bekend wat Philipsen gaat doen met het pand. GunfactorAmerica gaat hij missen, zegt Geurts. “Ik heb in het verleden meerdere supermarkten gehad en heb nooit moeite gehad om afscheid te nemen. Toch is het anders in America. Ik had een mooie band met het dorp. Ik denk ook dat dat één van de redenen was waarom het altijd goed gelopen heeft. Dat heeft te maken met de gunfactor.”

Lees ook

hennepteelt lottum bouwmateriaal

Reportage

Telers in Lottum zien toekomst in hennep voor bouwmaterialen

Op een akker in Lottum staat een gewas dat op het eerste gezicht verdacht veel weg heeft van cannabis. Toch is het allesbehalve een plant om te roken.

ger bertholet

Reportage

In Sevenum woonachtige Ger Bertholet ontvangt Veldeke Oeuvrepries

Ger Bertholet, beter bekend onder zijn artiestennaam Zjèr Bataille en tegenwoordig woonachtig in Sevenum, ontvangt dit jaar de Veldeke Oeuvrepries. De jury roemt zijn decennialange bijdrage aan de Limburgse muziek- en kleinkunstcultuur.

Groengroep vrijwilligers

Nieuws

Groen Verbindt: 30 jaar Groengroep Sevenum

Wat vliegt de tijd als je samen de handen uit de mouwen steekt voor de natuur. Dit jaar is het feest, want Groengroep Sevenum bestaat maar liefst 30 jaar.

Joep_Food100_2026

Nieuws

Nominatie voor Joep Gommans in de Food100

De Sevenumse ondernemer Joep Gommans heeft een mooie landelijke erkenning te pakken. De oprichter van Vers Voor Vandaag staat in de Food100 van 2026, een lijst met honderd mensen die zich inzetten voor vernieuwing in de Nederlandse voedselwereld.

23-08-2026 Ongeval fiets auto Horst A73

112

Fietsster gewond bij aanrijding op fietspad bij oprit A73 in Horst

Een fietsster is zondagmiddag gewond geraakt bij een aanrijding op het fietspad bij de oprit naar de A73 in Horst-Noord. De fietsster zag een auto, die vanaf de Tienrayseweg de A73 op wilde rijden, over het hoofd.

20260821-alcoholvrij dit is niet nix 2

Reportage

Alcoholvrije jongerenfeest 'Dit is niet Nix!' trekt weinig bezoekers: 'Pech met het weer'

Het alcoholvrije evenement voor jongeren van vijftien tot en met zeventien vond plaats op het strand van de Kasteelse Bossen, maar kwam mede door het slechte weer niet tot zijn recht.