Wandeling in natuurgebied Maaspark Ooijen-Wanssum

Op donderdag 6 juni maakt de plantenwerkgroep IVN de Maasdorpen een plantenwandeling in natuurgebied Maaspark Ooijen-Wanssum.
Redactie | 29 mei 2024 09:20 | Aangepast op 29 mei 2024 09:20
Vanaf eind 2017 is het gebied getransformeerd door hoogwatergeulen te graven, een oude Maasarm te herstellen, dijken te verleggen en waardevolle natuur te creëren.

De focus lag niet langer op het louter bestrijden van hoogwater, maar op het ontwikkelen van een robuust en veerkrachtig rivierenlandschap.

Unieke biodiversiteit door grondwaterstromen
De lage ligging van het Maaspark maakt het tot een uitgebreid netwerk van grondwaterstromen. Dit voedselarme grondwater creëert een unieke leefomgeving voor bijzondere plantensoorten die zich hier perfect hebben aangepast.

Gevarieerde flora
In dit gevarieerde milieu zullen uiteenlopende grassoorten, wilgen en tal van andere plantensoorten zich ontwikkelen tot een rijke en diverse begroeiing.

Meedoen?
  • Op donderdag 6 juni aanstaande
  • Vertrek: om 13:00 uur vanaf P-plaats hoek Venrayseweg - Kasteellaan Horst (carpooling)
  • Start: om 13:30 uur vanaf parkeerplaats Landhoofd Kweibrug,Ooijenseweg / Blitterswijckseweg, Broekhuizenvorst
  • Duur: ca 2,5 uur
  • Aanmelden bij contactpersoon René Colbers, e-mail:rene@colbers.nl

Meest gelezen

Documentaire over D'n Haof vanavond op televisie

Bregje Deckers | 9 jun 2025 10:31

Lees ook

Nieuwe speeltuin Kronenberg feestelijk geopend

De nieuwe speeltuin aan de Henri Vullinghsstraat in Kronenberg is officieel geopend. Dit gebeurde op...

Op onderzoek langs de waterkant in America

Wil je ook zoeken naar eendagsvlieglarven en andere waterdiertjes? IVN De Maasdorpen viert de Slootj...

BiblioNu en JobOn helpen werkzoekenden verder

Werkzoekenden in Horst aan de Maas kunnen deze zomer werk maken van hun loopbaanontwikkeling tijdens...

Inspiratie-avond over biodiversiteit in Horst

IVN De Maasdorpen organiseert een inspiratie-avond over biodiversiteit. Er wordt uitgezoomd naar de ...

BaasPOP roept op: kom niet meer naar het terrein

BaasPOP, het feestje van Baas van Horst aan de Maas, roept mensen met een kaartje op om niet meer na...

Zomerexpositie Hobbygilde Horst aan de Maas

In zorgcentrum D’n Horstgraaf vrolijken elk seizoen lokale en regionale kunstenaars de gangen van de...