Horst
Terug

Zomergedichten brengen poëzie en positiviteit naar de straten van Horst

Zomergedichten

Een wandeling door het centrum van Horst krijgt deze zomer een poëtisch tintje. Van 21 juni tot 21 juli sieren tientallen gedichten de ramen van winkels en horecagelegenheden. Met het project Zomergedichten wil BiblioNU niet alleen het straatbeeld opfleuren, maar ook inwoners met elkaar verbinden.

Bregje Deckers |

"Het initiatief is ontstaan om de straten op te vrolijken met poëzie en mensen een fijne zomerwandeling te bezorgen," vertelt Gitta Schraven van BiblioNU. "Daarnaast brengt het project veel mensen samen. Lokale ondernemers stellen hun ramen beschikbaar, de gedichten zijn geschreven door dichters uit Horst aan de Maas en vrijwilligers zorgen ervoor dat ze op de ramen verschijnen."

Positiviteit
Een van die vrijwilligers is Mariëtte Schraven. Toen ze hoorde van het initiatief, hoefde ze niet lang na te denken. "Ik dacht meteen: dit is precies wat we in deze tijd nodig hebben. Iets positiefs, iets luchtigs waar mensen blij van worden." Na een creatieve workshop kreeg Mariëtte drie gedichten toegewezen die ze op verschillende ramen mocht aanbrengen. "Ik ben lekker creatief bezig en zie ondertussen hoe mensen reageren. Dit is inmiddels mijn derde raam en ik hoor alleen maar positieve opmerkingen. Mensen blijven staan en zeggen: 'Wat grappig' of 'Wat leuk'."

Voor de selectie van de gedichten werd een oproep gedaan aan inwoners van Horst om een zomergedicht in te sturen. Uit alle inzendingen maakte de bibliotheek een keuze. Uiteindelijk worden ongeveer dertig ramen in het centrum voorzien van poëzie. Volgens Mariëtte nodigt de route mensen uit om even stil te staan bij iets moois. "Je kunt een hele wandeling maken en onderweg telkens een gedicht lezen. Ik hoop dat mensen daardoor even een glimlach op hun gezicht krijgen en denken: wat leuk dat dit in Horst gebeurt. Een beetje vrolijkheid mag best in deze tijd."

Verspreiden
Naast de poëzieroute verspreidt BiblioNU de gedichten ook op een andere manier. In de bibliotheek liggen speciale kaarten met de gedichten van de lokale schrijvers. Bezoekers kunnen daar een kaart schrijven, waarna de bibliotheek ervoor zorgt dat deze wordt verstuurd naar iemand elders in Nederland. Zo reist de poëzie vanuit Horst het hele land door.

De wandelroute langs de Zomergedichten is verkrijgbaar in de bibliotheek, bij de deelnemende winkels en online. Op donderdag 25 juni opent BiblioNU het project officieel met een gezamenlijke wandeling door de straten van Horst, waarbij iedereen welkom is om mee te lopen.

Lees ook

zwaar ongeval horst

112

Meerdere gewonden bij ongeval op Tienrayseweg in Horst

Op de Tienrayseweg in Horst ter hoogte van het Peeldijkje is donderdagavond een ongeluk gebeurd waarbij twee voertuigen zijn betrokken.

automaatje

Reportage

AutoMaatje viert twee feestjes: 'Er worden hele intieme verhalen verteld in de auto'

Even naar de huisarts, de winkel of op bezoek: AutoMaatje helpt mensen die daar niet zelfstandig meer kunnen komen. In Sevenum is het initiatief al vijf jaar actief, terwijl het in Horst donderdagmiddag werd afgetrapt.

20261008-coaches on tour-2

Reportage

VVV-hoofdtrainer Dijkhuizen coacht voetballers met een beperking bij Wittenhorst: 'We zien het plezier er vanaf spatten’

Geen gewone training woensdagavond bij Wittenhorst: coaches van onder meer VVV-Venlo, PSV en Roda JC stonden er samen met voetballers met een beperking op het veld. Het was onderdeel van Coaches on Tour, een initiatief van de KNVB.

spellenavond horst

Nieuws

Nog een avondje spellen in Horst: nieuwe locatie opent eind oktober

Horst krijgt een tweede vaste spellenavond. Op vrijdag 30 oktober opent in Openbaar Kindcentrum Weisterbeek een nieuwe locatie van Spellenavond Limburg.

hoogers

Nieuws

Kronenberger René Hoogers neemt na dit seizoen afscheid als trainer van VV Helden

De uit Kronenberg afkomstige trainer René Hoogers neemt na dit seizoen afscheid als hoofdtrainer van VV Helden. Na drie seizoenen komt er op die manier een einde aan de samenwerking.

anko ondernemersprijs - mooihaar

Nieuws

MooiHaar en Francis genomineerd voor landelijke ondernemersprijs

MooiHaar en Francis uit Horst behoren tot de drie finalisten voor de ANKO Ondernemersaward 2026. Daarmee maken twee Horster kappers kans op de titel 'Ondernemer van het Jaar'.