Horst
Terug

Zomerbloeiers in Ursulinenpark in Grubbenvorst

c4b11b825890f06a4c9816f21700186a

Het Ursulinenpark in Grubbenvorst is gekozen als geschikte locatie voor een nieuw kleurrijk project van de gemeente Horst aan de Maas. Doel is het park een kwaliteitsimpuls te geven en daarmee de biodiversiteit in het park te verhogen.

Redactie |  | Aangepast op
Daarvoor zijn maandag zomerbloeiers, in de vorm van bollen, geplant. Zo kunnen in de zomer de vlinders en de bijen volop profiteren van de kleurrijke bloemen en het voedsel waar deze voor zorgen. Daarvoor zijn de graszoden op een stuk van 100 vierkante meter verwijderd en vervolgens zijn de bollen gepoot. De Dorpsraad Grubbenvorst hoopt dat over enkele weken het kleurrijke resultaat zichtbaar is. De mix van bloemen bloeit van juni tot aan de eerste vorst. Tweede van NederlandDit is het eerste zomerbollenproject in Horst aan de Maas en het tweede in Nederland. Aan het eind van het jaar vindt er een evaluatie plaats om te kijken of de pilot het gewenste resultaat heeft gebracht.

Lees ook

davy crockett day aftetr

Nieuws

De ochtend na grote brand in Meterik: 'Onze trots is afgebrand. Dat doet pijn'

"Zeven maanden hebben we gebouwd, met man en macht. En nu is het weg." De ochtend na de brand die de gloednieuwe saloon van Davy Crockett in Meterik in de as legde, loopt Jan Joosten van de schietvereniging door de smeulende resten. "Onze trots is afgebrand. Dat doet pijn."

20261022-tuinbouw

Reportage - Lichtvervuiling #3

Verduisteringsdoeken helpen tegen lichtvervuiling van tuinbouwkassen: ‘Licht dat de hemel in gaat, daar heeft niemand wat aan’

Nederland is een van de meest verlichte landen ter wereld. In Horst aan de Maas komt een groot deel van de nachtelijke, oranje hemelgloed van Trade Port en de tuinbouwkassen. Toch zijn er ook maatregelen om de lichtvervuiling te verminderen, zoals de verduisteringsdoeken bij rozenkwekerij Paul van der Hulst.

brand davy crockett 4

112

Grote uitslaande brand bij schietvereniging Davy Crockett in Meterik

Bij schietvereniging Davy Crockett aan de Bergsteeg in Meterik is vrijdagavond een grote brand uitgebroken. Zaterdag zou de officiële heropening van de vernieuwde saloon plaatsvinden.

melderse top 500

Nieuws

Melderse Top 500 dit jaar in het teken van Stichting Kankerpraat

Stichting Kankerpraat is het goede doel voor de aankomende editie van Melderse Top 500. Drie dagen lang wordt er vanuit café 't Tunneke live radio gemaakt en geld opgehaald voor het goede doel.

botsing lottum boom broekhuizerweg

112

Bestelbus raakt boom in Lottum, persoon naar ziekenhuis gebracht

Een bestelbus is vrijdagmiddag rond 12.00 uur van de weg geraakt en tegen een boom tot stilstand gekomen. Het ongeluk gebeurde op de Broekhuizerweg in Lottum.

politie

112

Hulpdiensten uitgerukt voor bedrijfsongeval bij bakkerij in Lottum

Meerdere hulpdiensten zijn vrijdagochtend rond 09.30 uur uitgerukt voor een bedrijfsongeval bij een bakkerij aan de Hoofdstraat in Lottum. Onder meer de brandweer, ambulance en politie kwamen ter plaatse.