Na een zonnige maartmaand met een koud staartje wordt er voor Limburg een zacht paasweekend verwacht. Mogelijk tikt het kwik op paasmaandag zelfs de 20 graden aan.
De zon liet zich deze maand bijna 220 uur zien. Daarmee is het volgens Meteo Limburg de op twee na zonnigste maart.
Zonneschijn
Normaal gesproken schijnt de zon in maart namelijk zo'n 140 uur. De eerste lentemaand was dit jaar net zo zonnig als een gemiddelde mei, juni of julimaand. Slechts twee keer eerder liet de zon zich vaker zien in maart. Dat gebeurde in 2022 en 2025. De natuur is daardoor ook al uit aan het lopen, en loopt ongeveer een weekje voor op vorig jaar. Er viel in totaal zo'n 50 tot 70 millimeter regen, wat normaal is voor maart.
Maart roert z'n staart
De zon zorgde in de eerste tien dagen van maart voor recordzachte temperaturen, maar de 20 graden werd nog net niet aangetikt. Het staartje van de maand daarentegen was juist kouder dan gebruikelijk, met maxima rond de 10 graden. Er trokken zelfs enkele maartse buien met natte sneeuw en hagel over de provincie. Vrijdag werd de laagste temperatuur van de maand gemeten: met -3 tot lokaal -5 graden.
Warmer paasweekend
April start nog fris, maar vanaf zaterdag wordt het naar verwachting iets warmer dan gebruikelijk. Zaterdag en paaszondag waait het stevig en trekken er nog enkele buien over de provincie, verwacht Meteo Limburg. De temperatuur loopt al wel op, naar zo'n 15 tot 17 graden. Mogelijk word het paasmaandag droog en tijdens zonnige perioden (bijna) 20 graden. Dit zou de eerste warme dag van het jaar kunnen worden. Ook dinsdag wordt het naar verwachting lekker warm.