Horst
Terug

Woning in Horst 6 maanden op slot na vondst in voorbereiding zijnde hennepkwekerij

1ce54a5a732db143f54efa2f43045e4f.jpg

Burgemeester Palmen van Horst aan de Maas heeft besloten om een woning aan de Prinses Margrietstraat te Horst voor 6 maanden te sluiten.

Hayke Hendrix - Gemeente Horst aan de Maas |
De politie heeft daar een in voorbereiding zijnde grootschalige hennepkwekerij aangetroffen. De woning wordt volledig ontoegankelijk gemaakt om de bekendheid in het drugscircuit weg te nemen en de toeloop van verschillende personen tot de woning te voorkomen. Inwoners beschermen tegen de gevaren van drugsHorst aan de Maas voert al jarenlang het ‘Damocles-beleid’ uit. Dit beleid is gebaseerd op de Opiumwet en geeft de burgemeester de bevoegdheid woningen of bedrijfspanden waarin drugs aanwezig zijn of voorbereidingshandelingen daartoe worden getroffen tijdelijk te sluiten.Nadat een overtreding van het Damocles-beleid is geconstateerd, wordt een pand direct gesloten, zonder waarschuwing vooraf. Burgemeester Palmen is niet van plan om hier van af te wijken: “Uitvoering van het Damocles-beleid is geen keuze maar noodzaak. We willen onze inwoners beschermen tegen de gevaren die met drugs te maken hebben. Denk aan brandgevaar, veel in- en uitloop van personen, risico’s die met de productie van drugs gepaard gaan en de kans op overvallen. Dit beleid past ook volledig in de integrale aanpak van georganiseerde criminaliteit.” De uitvoering van het beleid is en blijft maatwerk legt Palmen uit. In de echt schrijnende gevallen kan daarvan worden afgeweken. Maar hij benadrukt:“Wie in Horst aan de Maas meer dan een gebruikershoeveelheid drugs in bezit heeft, mag zich niet verwonderen over de consequenties.” Herkent u de aanwezigheid van een drugslab of hennepkwekerij?Palmen roept inwoners op om alert te zijn en verdachte situaties te melden. Aan de buitenkant is niet altijd zichtbaar wat er in een pand gebeurt. Toch zijn er signalen waar op gelet kan worden:- afgeplakte ramen en deuren die altijd dicht zijn.- (dichte) rolluiken waar geen logische aanleiding voor is.- roosters op opmerkelijke plekken aan de gevel of het dak.- het pand maakt een verlaten indruk: er is zelden iemand.  En als er iemand is dan is dat voor een korte tijd en/of op een vast tijdstip.- in- en uitloop van mensen waarvan het vermoeden bestaat dat ze geen relatie hebben  met het betreffende pand.- geur en/of, stankoverlast, bijvoorbeeld vanwege hennepteelt, of de productie van  synthetische drugs.- wateroverlast of vochtproblemen.- condens op de ramen.- kunstlicht (gloed van felle lampen) en/of licht in een ruimte dat altijd blijft branden.- installatie van camera’s of andere beveiligingsmaatregelen.- zoemend of ronkend geluid (van ventilatoren). Meld verdachte situaties altijd!Heeft u het vermoeden dat er in een pand een hennepkwekerij, XTC-lab of andere drugs aanwezig is? Meld wat u weet, ook als u twijfelt!U kunt anoniem een melding doen via de telefoonlijn Meld Misdaad Anoniem (0800 – 7000),of contact opnemen met de gemeente Horst aan de Maas (077- 477 977).

Lees ook

werk informatiepunten arbeidsmigranten.jpeg

Informatiepunten voor arbeidsmigranten geopend: 'Hadden we eerder mee moeten beginnen'

De Work in NL-informatiepunten zijn fysieke punten waar arbeidsmigranten terechtkunnen voor informatie over werk, wonen en het leven in Nederland. Het is een initiatief van de gemeenten Horst aan de Maas, Peel en Maas, Venray en Venlo.

Het winnende team van het Dendron College in Horst.jpeg

Dendron College wint Limburgs Jeugd Parlement

Leerlingen van het Dendron College hebben afgelopen week het Limburgs Jeugd Parlement (LJP) gewonnen. In totaal deden negen leerlingen mee: twee uit vmbo-tl 4, drie uit havo 4 en vier uit vwo 4.

07-02-2026 Meerlose revue.png

Vastelaovend

61e revue van Meerlo: een avondje lachen om lokale onderwerpen

Afgelopen weekend stonden verschillende Meerlose artiesten op het podium. Voor de 61e keer werden lokale onderwerpen op de hak genomen.

2.png

Vastelaovend

Prinsenparade vanaf vanavond vijf dagen lang op televisie

Een nieuwe reeks van Prinsenparade is vanaf maandagavond te zien op televisie. In het programma komen alle prinsen uit Horst aan de Maas langs om over zichzelf en hun gezelschap te vertellen.

n544.jpg

Zorgen over plannen herinrichting N554 in Meerlo en Tienray

Inwoners van Meerlo en Tienray maken zich zorgen over de voorgenomen herinrichting van de N554. Met name het plan van de gemeente Horst aan de Maas om een algeheel parkeerverbod in te stellen op de doorgaande weg door beide dorpen stuit op verzet.

08-02-2026 Wittenhorst-Rosmalen.jpg

Wittenhorst overtuigt tegen OJC Rosmalen: 4-1

Wittenhorst heeft zondag een overtuigende zege geboekt op OJC Rosmalen. De ploeg van trainer Harrie Gommans wist vooral in de eerste helft het verschil te maken en won uiteindelijk met 4-1. Daarmee boekte Wittenhorst de tweede overwinning na de winterstop.