Horst
Terug

Wittenhorst bereikt derde bekerronde na een 1-2 zege

18ed96fab82b810812c37c73575c91ea

Het eerste herenteam van RKsv Wittenhorst in Horst heeft de derde bekerronde bereikt. De mannen wonnen met 1-2 van Deurne. Het was billenknijpen tot de laatste minuut.

Niels van Rens |  | Aangepast op
De oranjehemden startten met snelle aanvallen op het Deurnese doel en dit leidde in de beginfase tot een tweetal serieuze kansen. Deurne gaf zich echter niet zomaar gewonnen en probeerde met lange ballen achter de Horster defensie succes te boeken. Roel van Rens hield Wittenhorst in de 11e minuut op de been met een goede redding. Ook Wittenhorst bleef dreigend: een goede inzet in minuut 24 van Giel Beurskens werd gestopt en de rebound door Koen Jenniskens ook.  Wervelende 5 minutenTussen minuut 35 en 40 gebeurde er veel: allereerst was daar een serieuze blessure aan Deurnese zijde waardoor het spel een aantal minuten stil lag. Daarna brandde de wedstrijd weer in volle hevigheid los. Jeroen Verkennis werd even losgelaten en daar wist hij wel raad mee: 0-1. In de 38e minuut leidde slordig balverlies op het middenveld bij Wittenhorst ertoe dat Stefan van de Werf gelanceerd kon worden en de gelijkmaker kon maken: 1-1. Weer 2 minuten later, we schrijven minuut 40, zette Jeroen Verkennis de Deurne doelman eenvoudig op het verkeerde been en kon de bal simpel in de rechterhoek plaatsen: 1-2. De rust werd gehaald met nog voor beide ploegen een grote kans: Een aanvaller van Deurne kogelde de bal hard naast en Giel Beurskens stiftte de bal over de keeper maar deze werd op het laatste moment nog van de lijn gehaald. VechtvoetbalDe tweede helft was 6 minuten onderweg en Ruben Peulen kreeg een dot van een schietkans, hij schoot over. Gaandeweg de 2e helft werd de strijd forser en gooide Deurne met stevige fysieke kracht de beuk erin. Dit leidde uiteindelijk tot een royaal aantal overtredingen en vier gele kaarten aan de kant van Deurne. Roel van Rens wist een afstandsschot nog tot corner te promoveren en rond minuut 75 werd een Horster doelpunt afgekeurd. VerzuimdWittenhorst bleef de strijd beheersen met soms frivole aanvallen, maar was zeker niet effectief in de afronding: Willem Heijnen schoot een nauwelijks te missen kans naast het doel. Luc van Kuijck knalde op de lat, Jeroen Verkennis schoot net voorlangs en wederom een schot van Luc van Kuijck raakte ongelukkigerwijs de paal.  Hierdoor bleef het billenknijpen tot het einde, maar de defensie hield stand en Wittenhorst bereikte hiermee de derde bekerronde.

Lees ook

stan hendrix

Reportage

Stan Hendrix uit Sevenum wandelt 100 kilometer voor mentale gezondheid

100 kilometer, van Nijmegen naar zijn woonplaats Sevenum. Dinsdagavond begon de 19-jarige Stan Hendrix de lange wandeltocht om aandacht te vragen voor mentale gezondheid.

20260818-voetbaldagen

Reportage

Jeugdvoetbaldagen Horst blijft groeien: 'We zitten eigenlijk aan de maximale capaciteit nu'

Deze week is de 37ste editie van de Jeugdvoetbaldagen Horst van start gegaan. Het vijfdaagse evenement trekt ruim 360 deelnemers uit de hele regio. De stille motor achter het evenement is een grote groep vrijwilligers van ruim 80 personen.

hovoc reunie

Nieuws

Reünie met een eredivisietintje: Hovoc treft eredivisieploeg Limax

Eind augustus organiseert volleybalvereniging Hovoc een reünie. Op het programma van die dag staat een speciale wedstrijd: de heren van Hovoc 1 nemen het tegen de heren van Limax 1 op, een eredivisieploeg.

kermis horst

Nieuws

Nieuwe opzet najaarskermis Horst: dag eerder beginnen, maar ook eerder klaar

De najaarskermis in Horst duurt komende editie van vrijdag 18 tot en met maandag 21 september. Dat is anders dan normaal en een proef van de gemeente om te kijken of een nieuwe opzet beter aansluit bij wensen van bezoekers, exploitanten en organisatie.

2608 organist 03

Nieuws

Martin (92) na 70 jaar terug achter het orgel in Tienray

Met de komst van de 92-jarige Martin Hoenselaar kregen de Mariafeesten in Tienray afgelopen weekend een bijzonder tintje. Zeventig jaar geleden werd Hoenselaar aangesteld als koster, organist en dirigent, en nu nam hij weer voor even plaats achter het orgel dat hij in zijn jonge jaren zo goed kende.

wittenhorst deurne

Voetbal

Wittenhorst blijft sterke oefenreeks met winst op Deurne voortzetten

Wittenhorst heeft zondag de vijfde oefenwedstrijd in de voorbereiding winnend afgesloten. Op eigen veld was het met 3-1 te sterk voor eersteklasser SV Deurne.