Horst
Terug

Werkgroep Veilig Buitengebied zoekt nieuwe leden

74e84389c5bbf96f4a7a1fa0aaa8298b

De werkgroep Veilig Buitengebied, welke begin 2022 in de gemeente Horst aan de Maas werd opgestart, is op zoek naar nieuwe leden. Om de krachten nog meer te bundelen, zoekt de gemeente inwoners en ondernemers die willen helpen om de buitengebieden veilig en leefbaar te houden.

Redactie |
Slagvaardiger en effectieverSinds enkele weken zorgt een projectleider ervoor dat de werkgroep slagvaardiger en effectiever kan bijdragen aan het veiliger maken van de buitengebieden in de gemeente. Het afgelopen jaar heeft vooral in het teken gestaan van informatie verzamelen. "Hier gaan we mee door, maar het is tevens zaak om ook concrete acties op te pakken," zo schrijft de gemeente op haar website. Criminaliteit"We willen voorkomen dat criminelen van elders in onze gemeente activiteiten ontplooien die onze samenleving ondermijnen," zo staat er verder. "Juist de uitgestrektheid en de hoeveelheid aan loodsen en stallen maakt het voor criminelen interessant". Afspraken makenDe werkgroep Veilig Buitengebied is samengesteld met inwoners en ondernemers uit het buitengebied en vertegenwoordigers van lokale overheden. Deze aanpak helpt publieke en private partijen gezamenlijk afspraken te maken om criminaliteit aan te pakken. De intentie is om dit kalenderjaar eens per kwartaal samen te komen om de voortgang van het project Veilig Buitengebied te bespreken. Interesse?Wie graag meer informatie wil of interesse heeft om deel uit te maken van de werkgroep, kan contact opnemen met de gemeente Horst aan de Maas via veiligheid@horstaandemaas.nl.

Lees ook

davy crockett day aftetr

Nieuws

De ochtend na grote brand in Meterik: 'Onze trots is afgebrand. Dat doet pijn'

"Zeven maanden hebben we gebouwd, met man en macht. En nu is het weg." De ochtend na de brand die de gloednieuwe saloon van Davy Crockett in Meterik in de as legde, loopt Jan Joosten van de schietvereniging door de smeulende resten. "Onze trots is afgebrand. Dat doet pijn."

20261022-tuinbouw

Reportage - Lichtvervuiling #3

Verduisteringsdoeken helpen tegen lichtvervuiling van tuinbouwkassen: ‘Licht dat de hemel in gaat, daar heeft niemand wat aan’

Nederland is een van de meest verlichte landen ter wereld. In Horst aan de Maas komt een groot deel van de nachtelijke, oranje hemelgloed van Trade Port en de tuinbouwkassen. Toch zijn er ook maatregelen om de lichtvervuiling te verminderen, zoals de verduisteringsdoeken bij rozenkwekerij Paul van der Hulst.

brand davy crockett 4

112

Grote uitslaande brand bij schietvereniging Davy Crockett in Meterik

Bij schietvereniging Davy Crockett aan de Bergsteeg in Meterik is vrijdagavond een grote brand uitgebroken. Zaterdag zou de officiële heropening van de vernieuwde saloon plaatsvinden.

melderse top 500

Nieuws

Melderse Top 500 dit jaar in het teken van Stichting Kankerpraat

Stichting Kankerpraat is het goede doel voor de aankomende editie van Melderse Top 500. Drie dagen lang wordt er vanuit café 't Tunneke live radio gemaakt en geld opgehaald voor het goede doel.

botsing lottum boom broekhuizerweg

112

Bestelbus raakt boom in Lottum, persoon naar ziekenhuis gebracht

Een bestelbus is vrijdagmiddag rond 12.00 uur van de weg geraakt en tegen een boom tot stilstand gekomen. Het ongeluk gebeurde op de Broekhuizerweg in Lottum.

politie

112

Hulpdiensten uitgerukt voor bedrijfsongeval bij bakkerij in Lottum

Meerdere hulpdiensten zijn vrijdagochtend rond 09.30 uur uitgerukt voor een bedrijfsongeval bij een bakkerij aan de Hoofdstraat in Lottum. Onder meer de brandweer, ambulance en politie kwamen ter plaatse.