Horst
Terug

Voortbestaan NLW in geding volgens FNV

529724faac31be5ad5bf75d61a11e078.jpg

Vakbond FNV zegt dat de gemeenten Horst aan de Maas, Peel en Maas en Venray de NLW stelselmatig afbreken. In een brief roept de vakbond de gemeenten op om ervoor te zorgen dat de NLW blijft behouden.

Niels van Rens |
Dat meldt De Limburger vandaag.Volgens het dagblad wijst de bond op het VN-verdrag Handicap, waarin Nederland zich verplicht de positie van mensen met een beperking te verbeteren. Daarnaast legt FNV de link met een recent besluit van de Tweede Kamer over het behoud van de kennis van de sociale werkbedrijven. Mensen doorsturenDe Limburger schrijft dat de FNV de gemeenten verwijt dat ze niet genoeg mensen met een arbeidsbeperking doorsturen naar de NLW-locaties. Dit was dezelfde conclusie die directeur Ward Verkuijlen vorig jaar trok. Grote zorgenDe drie gemeenten zouden verdeeld zijn over de aanpak van de NLW, meldt de krant. “Mede daarom maken wij ons grote zorgen over de toekomst van de NLW, en alle mensen die bij de NLW werkzaam zijn. Uw burgers”, schrijft Ed Stevens in de brief namens de FNV.

Lees ook

BuitenGewoonBereikbaar 1..jpg

BuitenGewoonBereikbaar rondt glasvezelproject Horst aan de Maas af

De stichting BuitenGewoonBereikbaar heeft haar werkzaamheden definitief afgerond. De organisatie, die in 2019 en 2020 verantwoordelijk was voor de aanleg van een glasvezelnetwerk in het buitengebied van Horst aan de Maas, zet haar laatste beschikbare middelen in om drie maatschappelijke initiatieven te ondersteunen.

Definitieve gunning onderhoud gemeentelijk vastgoed_april 2026 (2).jpeg

Gemeente wijst onderhoudspartners aan voor gemeentelijk vastgoed

De gemeente Horst aan de Maas heeft de selectie afgerond voor nieuwe meerjarige onderhoudscontracten voor het gemeentelijk vastgoed en monumentale gebouwen. Het gaat om afspraken met verschillende gespecialiseerde partijen die de komende jaren verantwoordelijk worden voor het technisch en bouwkundig onderhoud van onder meer sporthallen, buurtcentra, culturele accommodaties en monumenten.

politiecontrole sevenum met poolse politie (2).jpeg

Grote verkeerscontrole in Sevenum, ook Poolse politie betrokken

Bij een grote verkeerscontrole aan de Middenpeelweg in Sevenum zijn dinsdag verschillende automobilisten bekeurd. Ook de Poolse politie was betrokken bij de controle.

proeflokaal horst.png

Nieuw uitbatersduo over café in Horst: 'Eindelijk is de kogel door de kerk'

Na de bekendmaking maandagavond stroomden de positieve reacties op het nieuwe uitbatersduo voor Het Proeflokaal binnen. Onder de nieuwe naam 'café De Kletser' gaan de beide heren werken aan een kroeg met veel traditie, maar mag er ook een nieuwe wind waaien.

pexels-michaela-st-3448542-25635874.jpg

Waterstof

Gemeenten onderzoeken aansluiting op waterstofnetwerk

De gemeenten Peel en Maas, Horst aan de Maas, en Venlo gaan samen onderzoeken of ze lokaal kunnen aansluiten op het Waterstofnetwerk Limburg. Daarmee willen ze inspelen op de toekomst van duurzame energie.

gratis fruit dendron college.jpeg

Week lang gratis fruit voor leerlingen op Dendron College

Leerlingen op het Dendron College krijgen deze week gratis fruit. Het gratis uitdelen van fruit is onderdeel van een experiment om jongeren te stimuleren gezonder te eten.