Horst
Terug

VieCuri regelt kleding en toiletartikelen voor patiënt zonder naasten

8ee994218156400845e0fc2379a871fa.jpg

Ziekenhuis VieCuri in Venlo heeft samen met vriendenstichting VieAmi het initiatief genomen om mensen te helpen die geen sociaal netwerk hebben. Deze patiënten kunnen niemand bellen voor schone kleding of producten voor de persoonlijke verzorging.

Redactie |
Er is nu een aantal basissets kleding beschikbaar en er zijn toilettasjes met producten voor de persoonlijke verzorging en hygiëne. Creatieve oplossingenVolgens initiatiefneemster Jolanda Geurts, verpleegkundige geriatrie, is het een probleem dat regelmatig voorkomt. “Als iemand acuut geholpen moet worden, kan het nodig zijn de kleding kapot te knippen”, zegt ze. “De kleding is soms ook heel vies. Er wordt dan door de verpleegkundigen wel creatief naar oplossingen gezocht maar het liefst regel je dit écht goed. Ik ben blij dat VieAmi hierbij ondersteunt en dat er nu een structurele oplossing gevonden is.” Naast de setjes nieuwe kleren is ook geregeld dat reeds gedragen kleding (wanneer nog in goede staat) snel gewassen wordt. Schrijnend probleem“Het probleem is schrijnend en het is logisch dat de vriendenstichting financieel meehelpt”, vindt Ruud Stikkelbroeck, directeur van VieAmi. “Er schuilt natuurlijk vaak een groter maatschappelijk probleem achter maar het is een goed begin dat we dit nu als ziekenhuis hebben geregeld. VieAmi ondersteunt in financiële zin bij het opstarten van dit initiatief. Ik hoop dat we nog extra financiële steun kunnen krijgen van andere organisaties zodat VieCuri dit ook op de langere termijn kan volhouden.” Goede reactiesHet ziekenhuis krijgt goede reacties op het initiatief. Ook van mensen die aanbieden oude kleding te willen brengen. “Hoe goedbedoeld ook, dit kunnen wij niet aannemen. Het ziekenhuis is géén kledingbank en is er niet op ingericht om kleding te sorteren. In de meeste gemeenten staan textielcontainers of er is een kringloopwinkel waar je kleding kunt inleveren. Daar komt het ook goed terecht.”

Lees ook

LLTB_Vastelaovend_embleem_2026_1770730257.jpeg

LLTB vraagt met nieuw embleem aandacht voor belang boeren en tuinders tijdens Vastelaovend

De Limburgse Land- en Tuinbouwbond (LLTB) heeft voor het derde jaar op rij een Vastelaovend-embleem gemaakt. Met de tekst ‘Ózze boere trekke dich door de Vastelaovend!’ wil de organisatie laten zien hoe belangrijk boeren en tuinders zijn, ook tijdens de Vastelaovend.

De zaal, griendstveen, school, Loek Sijbers Renee savelkoul.png

Plannen voor onderwijs en verenigingen onder één dak in Griendtsveen

Basisschool, kinderopvang en het rijke verenigingsleven van het dorp samen onder één dak. Als het aan de initiatiefnemers ligt, krijgt Griendtsveen de komende jaren een nieuwe multifunctionele accommodatie (MFA) op de plek van gemeenschapshuis De Zaal.

cafe kleuskens

Café Kleuskens Meterik gered: Ted Verbers (24) nieuwe uitbater

Ted Verbers (24) neemt vanaf september Café Kleuskens in Meterik over. Horeca is hem niet onbekend, want zijn moeder Stephanie van der Pal is uitbater van Boëms Jeu in America.

7.png

Aflevering 2

Prinsenparade: de prinsen van Meterik, Broekhuizenvorst en Lottum

In de tweede aflevering van Prinsenparade 2026 zijn de prinsen van De Meulewiekers, C.V. de Blauwpoët en GMV de Peg te gast. De volledige aflevering is nu online terug te kijken.

arie stas.jpeg

Interview

Filmclub maakt nieuwe documentaire over The Sparks, ook speciaal concert aangekondigd

Na het succes van 'Die Verdomde Oorlog' keert documentairemaker Arie Stas samen met filmmakers Thuur van den Heuvel en Theei Custers terug met een documentaire over The Sparks. Ook komt de band met een speciaal concert.

Carnaval, regen.jpg

Vastelaovend

Carnaval bibbert van de kou: winterse jas geen overbodige luxe

Wie komend weekend de straat op gaat voor carnaval, doet er verstandig aan niet alleen het kostuum, maar ook thermokleding uit de kast te trekken. De feestvierders krijgen namelijk te maken met koud weer, stevige wind en zelfs kans op winterse buien.