Horst
Terug

Velden haalt deze maand Gekke Maondaag in

d6b4dbd27e9083f193836a108111bd24.jpg

Velden gaat in de hele maand mei de Gekke Maondaag, die in januari niet doorging, inhalen.

Tom Doesborg - 1Limburg |
Het is voor het eerst in de geschiedenis van Gekke Maondaags- vereiniging De Wuilus uit Velden dat alle festiviteiten naar mei zijn verplaatst. De Wuilus kondigde het uitstellen van het feest in december vorig jaar aan toen het coronavirus weer de kop op stak. Prins en optochtOp 14 mei wordt tijdens het Prinsenbal een nieuwe prins uitgeroepen die op 21 mei een receptie zal houden. Van 28 tot en met 31 mei is er een vierdaags pleinfeest gepland met als hoogtepunt op maandag 30 mei de Gekke maondaagsoptocht die door de dorpskern van Velden zal trekken. In 2021 kon de Gekke Maondaag niet doorgaan vanwege het coronavirus. "We willen onze traditie niet nog eens stil leggen", liet Wuilus-voorzitter Harold Hafmans al eerder weten tegen L1."Twee jaar op rij niks organiseren, is voor Velden geen optie.Dan dreigt een dood dorp en verlies je de binding onderling van wagenbouwers en carnavalsgroepen." SeizoenDe Gekke Maondaag heeft alles weg van een carnavalsfeest, maar is van oorsprong niet verbonden aan het traditionele carnavalsseizoen. De Gekke Maondaag in Velden is ontstaan als lokaal antifeest van agrarische jongeren uit Velden.Het was een reactie op de eeuwenoude jaarlijkse gildefeesten van het Veldense St. Sebastianusgilde waar alleen getrouwde mannen en mannen ouder dan 30 jaar lid mogen zijn. De ongetrouwde Veldense, maar vooral Schandelose boerenknechten en -meiden wilden ook een jaarlijks feest en hielden een Gekke Maondaag, exact een week na de gildefeesten. In 1950 is er een vereniging opgericht en voor het eerst een prins uitgeroepen. Hoe oud de Veldense Gekke Maondaag precies is, weet niemand. Ook de schrijvers van het geschiedenisboek 'Gekke Maondaag Binneste-Boete' uit 2009 hebben de exacte oorsprong niet kunnen vinden. Behalve Velden vieren ook Grubbenvorst en Lottum jaarlijks hun Gekke Maondaag.

Lees ook

werk informatiepunten arbeidsmigranten.jpeg

Informatiepunten voor arbeidsmigranten geopend: 'Hadden we eerder mee moeten beginnen'

De Work in NL-informatiepunten zijn fysieke punten waar arbeidsmigranten terechtkunnen voor informatie over werk, wonen en het leven in Nederland. Het is een initiatief van de gemeenten Horst aan de Maas, Peel en Maas, Venray en Venlo.

Het winnende team van het Dendron College in Horst.jpeg

Dendron College wint Limburgs Jeugd Parlement

Leerlingen van het Dendron College hebben afgelopen week het Limburgs Jeugd Parlement (LJP) gewonnen. In totaal deden negen leerlingen mee: twee uit vmbo-tl 4, drie uit havo 4 en vier uit vwo 4.

07-02-2026 Meerlose revue.png

Vastelaovend

61e revue van Meerlo: een avondje lachen om lokale onderwerpen

Afgelopen weekend stonden verschillende Meerlose artiesten op het podium. Voor de 61e keer werden lokale onderwerpen op de hak genomen.

2.png

Vastelaovend

Prinsenparade vanaf vanavond vijf dagen lang op televisie

Een nieuwe reeks van Prinsenparade is vanaf maandagavond te zien op televisie. In het programma komen alle prinsen uit Horst aan de Maas langs om over zichzelf en hun gezelschap te vertellen.

n544.jpg

Zorgen over plannen herinrichting N554 in Meerlo en Tienray

Inwoners van Meerlo en Tienray maken zich zorgen over de voorgenomen herinrichting van de N554. Met name het plan van de gemeente Horst aan de Maas om een algeheel parkeerverbod in te stellen op de doorgaande weg door beide dorpen stuit op verzet.

08-02-2026 Wittenhorst-Rosmalen.jpg

Wittenhorst overtuigt tegen OJC Rosmalen: 4-1

Wittenhorst heeft zondag een overtuigende zege geboekt op OJC Rosmalen. De ploeg van trainer Harrie Gommans wist vooral in de eerste helft het verschil te maken en won uiteindelijk met 4-1. Daarmee boekte Wittenhorst de tweede overwinning na de winterstop.