Horst
Terug

Veel veenschade na Peelbrand in Mariapeel

35db9166d0094a63e3d602e3b9e3993d

Staatsbosbeheer heeft de afgelopen dagen geprobeerd de schade in beeld te brengen van de Peelbrand die eind augustus uitbrak in de Mariapeel. Conclusie: veel veenschade.

Niels van Rens |
Wat de exacte schade is aan de flora en fauna, is nog niet bekend, meldt Staatsbosbeheer. Dat zal de komende weken worden geïnventariseerd. Weggesmeulde veenbodemWat in ieder geval wel duidelijk zichtbare schade is, is de weggesmeulde veenbodem op een aantal plekken. Vooral de Peelbanen hebben het zwaar te verduren gehad. Op sommige plekken is tot wel 1 meter bodem weggebrand. Ook hebben veel bomen het niet overleefd. Omgevallen bomenMomenteel is Staatsbosbeheer bezig met het opruimen van beschadigde en dode bomen in het afgebrande gebied. Dit duurt enkele weken. De meeste bomen hebben het vuur niet overleefd en zijn omgevallen. Bomen die nog op de Peelbanen staan worden uit voorzorg weggehaald. De wortels van de bomen maken de Peelbanen instabiel, waardoor er tijdens en na een brand flinke gaten zijn ontstaan. Later zullen ook de rasters worden hersteld, zodat er weer veilig vee kan grazen in het natuurgebied. HerstelwerkzaamhedenTijdens de herstelwerkzaamheden is het afgebrande gebied in de Mariapeel nog afgesloten. De afsluiting wordt ter plekke aangegeven. De overige paden zijn wel gewoon toegankelijk, maar moeten nog worden opgeknapt. Dat gebeurt wanneer het weer daar geschikt voor is. PeelbrandDe Peelbrand in de Mariapeel vond eind augustus plaats. Zo’n 41 hectare ging in vlammen op. Het duurde vijf dagen voordat de brandweer het sein meester gaf. Staatsbosbeheer is daarna nog ruim 1,5 week bezig geweest met nablussen. Op donderdag 15 september is het nablussen gestopt en was de brand echt uit.

Lees ook

rondje limburg

Rondje Limburg

Rondje Limburg: van de wafels van Willem tot een bijzondere expositie

Een rondje door Limburg met onder meer versgebakken wafels live voor de camera, een pakketbezorger die wordt gemist en een waterkering dwars door een restaurant. Dat en meer zie je een nieuwe aflevering van Rondje Limburg.

nepagent

Politie ziet forse toename nepagenten in zomermaanden

De politie Limburg ziet de laatste weken een forse stijging in het aantal meldingen van nepagenten. "We hebben dagen met vier meldingen per buurt, op verschillende plekken."

brommobiel meterik

Brommobiel komt na aanrijding met paaltje van de grond in Meterik

Een brommobiel is vrijdagmiddag in Meterik in botsing gekomen met een paaltje. Daarbij kwam de voorzijde van het voertuig van de grond.

bosgebied afgesloten

Gemeente sluit bosgebied af uit vrees voor vallende bomen

Bezoekers kunnen de komende weken niet terecht in een bosgebied aan de Meldersloseweg nabij de A73. Volgens de gemeente verkeren verschillende bomen in slechte staat, waardoor takken of bomen onverwacht kunnen omvallen.

20260807-rozenfestival vrijwilligers

Vrijwilligers leggen laatste hand aan Rozenfeest Lottum

Het podium is opgebouwd en de rozen staan netjes gerangschikt. Lottum maakt zich op voor een nieuwe editie van hun historische Rozenfeest.

viecuri zuilen

Aanmeldzuilen VieCuri: patiënten zijn positief, maar missen persoonlijk contact

De aanmeldzuilen in VieCuri Venlo worden over het algemeen positief ontvangen door patiënten. In een peiling onder het eigen patiëntenpanel geeft 60 procent aan positief te staan tegenover de nieuwe werkwijze. Wel wordt het persoonlijk contact gemist.