Horst
Terug

Uitgesteld richtfeest bouwhal “De Raat” in Grubbenvorst op Gekke Zôndaag

e50b1f572c686dc4164d6694cf9c4a11.jpg

Het bestuur van de stichting Bouwhal Grubbenvorst houdt op "Gekke Zôndaag"het eerder uitgestelde richtfeest van hun bouwhal in aanbouw “De Raat”: Kortom een richtfeest met een carnavalesk tintje.

1Limburg - Omroep Horst aan de Maas |
Gebruikers en belangstellenden zijn van harte welkom tussen 14.00 en 16.00 uur.  Presentatie kunstwerkTijdens het richt feest zal de Grubbenvosrer carnavalsvereniging uitleg geven moe men de toekomst van het gebouw ziet, wie er gebruik van kunnen maken en hoe dat er in de praktijk uit gaat zien. Ook zal het unieke kunstwerk van beeldend kunstenaar Monique van Maasakker uit Grubbenvorst gepresenteerd worden dat begunstigers in hun bezit kunnen krijgen. BouwhalHalverwege 2021 is men gestart met de verbouwing van de voormalige imkerij. De was een wens van de Plaggenhouwers om een eigen bouwhal te realiseren, waar wagens, decors en dergelijke gebouwd en gestald kunnen worden.  Voormalige imkerij De 35 bij 20 meter grote hal voor cultureel Grubbenvorst draagt de naam ‘de Raat’: behalve een herinnering aan de imkerij is het de plek waar de 'bezige bijen' bijeenkomen om te bouwen aan de Grubbenvorster cultuur.

Lees ook

LLTB_Vastelaovend_embleem_2026_1770730257.jpeg

LLTB vraagt met nieuw embleem aandacht voor belang boeren en tuinders tijdens Vastelaovend

De Limburgse Land- en Tuinbouwbond (LLTB) heeft voor het derde jaar op rij een Vastelaovend-embleem gemaakt. Met de tekst ‘Ózze boere trekke dich door de Vastelaovend!’ wil de organisatie laten zien hoe belangrijk boeren en tuinders zijn, ook tijdens de Vastelaovend.

De zaal, griendstveen, school, Loek Sijbers Renee savelkoul.png

Plannen voor onderwijs en verenigingen onder één dak in Griendtsveen

Basisschool, kinderopvang en het rijke verenigingsleven van het dorp samen onder één dak. Als het aan de initiatiefnemers ligt, krijgt Griendtsveen de komende jaren een nieuwe multifunctionele accommodatie (MFA) op de plek van gemeenschapshuis De Zaal.

cafe kleuskens

Café Kleuskens Meterik gered: Ted Verbers (24) nieuwe uitbater

Ted Verbers (24) neemt vanaf september Café Kleuskens in Meterik over. Horeca is hem niet onbekend, want zijn moeder Stephanie van der Pal is uitbater van Boëms Jeu in America.

7.png

Aflevering 2

Prinsenparade: de prinsen van Meterik, Broekhuizenvorst en Lottum

In de tweede aflevering van Prinsenparade 2026 zijn de prinsen van De Meulewiekers, C.V. de Blauwpoët en GMV de Peg te gast. De volledige aflevering is nu online terug te kijken.

arie stas.jpeg

Interview

Filmclub maakt nieuwe documentaire over The Sparks, ook speciaal concert aangekondigd

Na het succes van 'Die Verdomde Oorlog' keert documentairemaker Arie Stas samen met filmmakers Thuur van den Heuvel en Theei Custers terug met een documentaire over The Sparks. Ook komt de band met een speciaal concert.

Carnaval, regen.jpg

Vastelaovend

Carnaval bibbert van de kou: winterse jas geen overbodige luxe

Wie komend weekend de straat op gaat voor carnaval, doet er verstandig aan niet alleen het kostuum, maar ook thermokleding uit de kast te trekken. De feestvierders krijgen namelijk te maken met koud weer, stevige wind en zelfs kans op winterse buien.