Chantal Haenen
© Omroep Horst aan de MaasChantal Haenen uit Sevenum is op het WK Para-cycling in de Verenigde Staten twee keer wereldkampioen geworden. Eerst won ze de tijdrit, daarna de wegwedstrijd met een ruime voorsprong op de nummer twee.
De wegwedstrijd van 69 kilometer werd gehouden in de stad Huntsville in de staat Alabama. De Chinese Sun Bianbian volgde op meer dan twaalf minuten en pakte het zilver.
Voor de 29-jarige Haenen is het de derde wereldtitel op dit onderdeel op rij. In totaal heeft de Sevenumse nu negen wereldtitels. Teamgenoot Mitch Valize pakte ook WK-goud bij de wegwedstrijd voor mannen, zijn zesde wereldtitel op rij op dat onderdeel. In de tijdrit pakte Valize die uit Heerlen komt zilver.
In augustus sprak Omroep Horst aan de Maas met Chantal Haenen tijdens een wedstrijd in Venlo