Horst
Terug

Toyota en Horster Litjens kunnen opnieuw juichen in Le Mans

6925b988b1887afaec25ef03c3470858.jpg

De 24 uur van Le Mans is opnieuw een prooi geworden voor Toyota Gazoo Racing. De Hypercar van de titelverdediger, aangestuurd door Horstenaar John Litjens, kwam als eerste over de streep.

Sem Caelen 1Limburg - Omroep HadM |
Litjens is al jaren chief project leader bij het succesvolle raceteam, dat de bovenste twee treden op het podium bezette met haar bolides. Het is de vijfde Le Mans-zege op rij voor Toyota. De winnende wagen met startnummer 8, met de Zwitser Sébastian Buemi, de Nieuw-Zeelander Brendon Hartley en de Japanner Ryo Hirakawa beurtelings als bestuurder, wist in 24 uur 380 rondes af te leggen. De Toyota-auto met startnummer 7, met de Brit Mike Conway, de Japanner Kamui Kobayashi en de Argentijn José Maria Lopez als coureurs, finishte met 2 minuten achterstand als tweede. FavorietenrolDaarmee maakte de formatie van Litjens, die op de eerste en tweede startpositie was begonnen, haar favorietenrol waar. Glickenhaus Racing, met de Britten Ryan Briscoe en Richard Westbrook en de Fransman Franck Mailleux, eindigde op vijf ronden achterstand als derde. Robin Frijns viel met iets meer dan 5 uur te gaan uit. De Maastrichtenaar crashte tegen het einde van zijn rijbeurt in de Oreca 07 - Gibson van zijn Team WRT. Hij kwam te wijd een bocht uit en schoot tegen de vangrails. Hij kreeg zijn auto niet meer aan de praat. Frijns was als zesde begonnen aan de race, maar al ver teruggevallen. Hij reed ook in LMP2-klasse. In deze klasse won hij vorig jaar de 24 uur van Le Mans.

Lees ook

wittenhorst 16 mei.jpg

Voetbal

Wittenhorst wint thriller in blessuretijd

Door een reeks teleurstellende resultaten van Wittenhorst 1 zat de druk goed op de ketel en was er op bezoek bij Unitas '30 in Etten-Leur eigenlijk maar één taak: winnen. In een bloedstollend gevecht werd de overwinning in de blessuretijd voor de poorten van de hel weggesleept: 2-3.

WhatsApp Image 2026-05-16 at 21.18.48.jpeg

Boëms Jeu uit America wint Baas van Horst aan de Maas 2026

Team Boëms Jeu uit America heeft Baas van Horst aan de Maas 2026 gewonnen. Het won de tiende editie dat dit jaar werd gehouden in Lottum.

WhatsApp Image 2026-05-16 at 13.55.05.jpeg

Foto's

Baas van Horst aan de Maas van start

In Lottum is zaterdagochtend Baas van Horst aan de Maas van start gegaan. In de tiende editie strijden dorpen wie er zich 'Baas' van 2026 mag noemen.

20260515_105659.jpg

Stichting Phien sluit eerste 99-jarige natuurcontracten in Horst aan de Maas

Stichting Phien heeft in Horst aan de Maas voor het eerst 99-jarige contracten ondertekend voor de ontwikkeling van nieuwe eetbare natuur. De overeenkomst markeert een nieuwe fase in het natuurherstelproject van erfcollectief Eykelenbosch in Melderslo.

Evenement optreden concert podium.jpg

Sport, spel en muziek tijdens evenementenweekend

Elke week maakt onze agendaredacteur een selectie van evenementen in onze regio. En soms lijkt dat op een recept. Men neme een beetje muziek, wat sport, een snuifje spel, een flinke scheut kleedjesverkoop en larderen het af met wat kermis. En voila: de bonte mengeling is klaar ...

KCA Chemisch afval verfblik.jpg

Ophaalronde van klein chemisch afval

Van maandag 18 tot en met dinsdag 26 mei kun je in Horst aan de Maas eenvoudig je klein chemisch afval (KCA) inleveren bij de speciale KCA-wagen. Deze mobiele inzameldienst komt in elk dorp langs, zodat je dichtbij huis veilig en verantwoord van je gevaarlijke afval af kunt komen.