Horst
Terug

Studenten aan de slag met ‘Knabbelpad’ in Kronenberg

bb9334d3959fdbb57c125dee0df0f8f7.jpg

Het ‘Knabbelpad’ dat vorig jaar werd aangelegd aan de Kulbergweg in Kronenberg, wordt verder doorontwikkeld. Na het succes van vorig jaar zijn ook dit schooljaar weer vijf studentengroepen aan de slag gegaan met het project.

Redactie |  | Aangepast op
Biodiversiteit verhogenHet doel van het Knabbelpad is om de biodiversiteit in de regio Noord-Limburg te verhogen. Dat gebeurt met een netwerk van paden en weides. Ook draagt het pad bij aan het welzijn van paarden, dat een steeds belangrijker onderwerp in de hippische sector wordt. InspiratieAan het Knabbelpad worden planten en kruiden toegevoegd die de biodiversiteit verhogen en gezond zijn voor paarden. Op die manier kan het medicijnverbruik bij paarden verminderd worden. Het pad dient als voorbeeld en inspiratie voor zoveel mogelijk andere ondernemers. Informatieborden en zitgelegenhedenDe studentengroepen gaan samen met verschillende partners, en de gemeente Horst aan de Maas, aan de slag met het optimaliseren van de bodem om zoveel mogelijk kruiden en planten te plaatsen. Daarnaast worden er informatieborden geplaatst en verschillende zitgelegenheden gecreëerd om het tot een extra leuk ruiter- en wandelpad te maken. KenniseventOp woensdag 31 mei wordt er van 19.00 tot 21.00 uur een kennisevent georganiseerd bij Grand Café 1466 in Kronenberg. De avond staat in het teken van paardengezondheid, biodiversiteit, recreatie en duurzaamheid. Meer informatie en het aanmeldformulier zijn te vinden op de website van Fieldlabs Noord-Limburg.

Lees ook

theateratelier.jpeg

Theateratelier is er voor plezier en moeilijke emoties: 'Je innerlijke kind activeren'

Het Theateratelier is onderdeel van PSW en ingericht om elke vrijdagochtend plezier te maken, maar ook ruimte te geven aan moeilijke emoties. Jonas Ramaekers gaat al ruim een jaar elke vrijdag naar het Theateratelier dat recent verhuisde naar de nieuwe locatie van Onze Loods.

Evenement optreden concert podium.jpg

Ronkende motoren, toneel, kunst, sport en muziek tijdens een druk evenementenweekend

De week vloog als een raket voorbij. Nog even en we kunnen een streep zetten door de 16e week van 2026. Maar niet voordat we van het weekend hebben genoten met een uitgaansagenda vól evenementen. Een gedeelte daarvan die bij ons bekend zijn hebben we op een rijtje gezet.

jens foundation.png

Speciale menwagen in ontvangst genomen door Stichting ORO bij de Peelbergen

Stichting ORO heeft donderdagavond een speciale menwagen overhandigd gekregen door Stichting JENS Foundation. Met de menwagen kunnen ook mensen in een rolstoel genieten van een ritje achter een paard of pony.

VVD_HadM_Pieter_Goedhart.jpg

Formatie

Pieter Goedhart door VVD voorgedragen als kandidaat wethouder

De VVD-fractie in Horst aan de Maas heeft Pieter Goedhart voorgedragen als kandidaat wethouder in het nieuwe te vormen college. Vorige week ging het formatieproces van start.

grubbenvorst van boven

Duurzaamheid

Grubbenvorst mogelijk hart van groot onderzoek naar Limburgse aardwarmte

Kan de Limburgse bodem veilig warmte leveren aan huishoudens en kassen? Een vraag die de provincie, het Rijk en deskundigen proberen te beantwoorden en waarbij nadrukkelijk wordt gekeken naar Grubbenvorst.

natuur, libelle, blad.png

Tientallen miljoenen voor verbetering Limburgse natuur

De provincie Limburg heeft een regeling opengesteld om de natuur in Limburg te verbeteren. In totaal is er 27,5 miljoen euro beschikbaar. Dat geld komt van het Rijk.