Horst
Terug

Speulplats mogelijk nieuwe locatie MFA Meerlo

54ad15090c2bf21f67fbd0e70c411b3b.jpg

Meerlo krijgt 10.000 euro van de gemeente Horst aan de Maas om te onderzoeken of de locatie Speulplats mogelijkheid biedt voor een Multi Functionele Accommodatie (MFA). Twee andere locaties vielen af.

Niels van Rens |
De activiteiten in Meerlo vinden op dit moment in de diverse horecagelegenheden plaats. Nu een gedeelte van ’t Brugeind in Meerlo verkocht is en verloren gaat voor horeca, er liggen plannen voor appartementen, missen de verenigingen in het dorp een ruimte voor hun activiteiten. Daarom heeft Meerlo de wens om een MFA in het dorp te realiseren. Financieel- en ruimtelijkplanUit het locatieonderzoek van 2022 is gebleken dat de Speulplats een geschikte locatie is voor een MFA. De 10.000 euro kan besteed worden om het plan financieel en ruimtelijk verder uit te werken en te onderbouwen. Drie locatiesIn het eerder onderzoek werd er gezocht naar een nieuwe locatie voor het MFA. Er waren drie opties: de woningbouwlocatie achter de sporthal, de kerk en de Speulplats. De woningbouwlocatie is afgevallen. Onder het parkeerterrein aan de voorkant van de sporthal ligt een bergbezinkbassin. Het verplaatsen van deze betonnen rioleringsbak is zeer kostbaar. De kerk was ook geen goede locatie volgens het onderzoek, want er is te weinig buitenruimte beschikbaar en de parkeermogelijkheden  zijn beperkt. Daarnaast kost het ombouwen van een kerk naar een MFA veel geld. Locatie de Speulplats heeft geen beperkingen. Meerlo kan dus nu aan de slag met een nieuw onderzoek. Het vervolgoverleg vindt waarschijnlijk in oktober plaats. Wethouder Elbert Joosten sluit dan bij deze bijeenkomst aan.

Lees ook

werk informatiepunten arbeidsmigranten.jpeg

Informatiepunten voor arbeidsmigranten geopend: 'Hadden we eerder mee moeten beginnen'

De Work in NL-informatiepunten zijn fysieke punten waar arbeidsmigranten terechtkunnen voor informatie over werk, wonen en het leven in Nederland. Het is een initiatief van de gemeenten Horst aan de Maas, Peel en Maas, Venray en Venlo.

Het winnende team van het Dendron College in Horst.jpeg

Dendron College wint Limburgs Jeugd Parlement

Leerlingen van het Dendron College hebben afgelopen week het Limburgs Jeugd Parlement (LJP) gewonnen. In totaal deden negen leerlingen mee: twee uit vmbo-tl 4, drie uit havo 4 en vier uit vwo 4.

07-02-2026 Meerlose revue.png

Vastelaovend

61e revue van Meerlo: een avondje lachen om lokale onderwerpen

Afgelopen weekend stonden verschillende Meerlose artiesten op het podium. Voor de 61e keer werden lokale onderwerpen op de hak genomen.

2.png

Vastelaovend

Prinsenparade vanaf vanavond vijf dagen lang op televisie

Een nieuwe reeks van Prinsenparade is vanaf maandagavond te zien op televisie. In het programma komen alle prinsen uit Horst aan de Maas langs om over zichzelf en hun gezelschap te vertellen.

n544.jpg

Zorgen over plannen herinrichting N554 in Meerlo en Tienray

Inwoners van Meerlo en Tienray maken zich zorgen over de voorgenomen herinrichting van de N554. Met name het plan van de gemeente Horst aan de Maas om een algeheel parkeerverbod in te stellen op de doorgaande weg door beide dorpen stuit op verzet.

08-02-2026 Wittenhorst-Rosmalen.jpg

Wittenhorst overtuigt tegen OJC Rosmalen: 4-1

Wittenhorst heeft zondag een overtuigende zege geboekt op OJC Rosmalen. De ploeg van trainer Harrie Gommans wist vooral in de eerste helft het verschil te maken en won uiteindelijk met 4-1. Daarmee boekte Wittenhorst de tweede overwinning na de winterstop.