Horst
Terug

SP vraagt Raymond Knops opnieuw zélf te vragen naar onafhankelijk onderzoek

7b2d4d4f96196e0fa1c3fb67bc086ba7

De voormalige raadspartij SP Horst aan de Maas heeft opnieuw aangedrongen bij Raymond Knops om zelf te vragen naar een onafhankelijk onderzoek naar de gang van zaken bij de uitvoering van de Ruimte-voor-Ruimte-regeling in Horst aan de Maas.

Niels van Rens |
De SP vroeg begin dit jaar nog aan Knops voor een onafhankelijk onderzoek, maar Knops heeft niet gereageerd op de brief. NRC en De Limburger schreven eerder dat Knops bevoordeeld was bij de koop van grond en de vergunning voor de bouw van een woning in Hegelsom én dat hij Horstenaren gedwongen zou hebben te betalen voor een vergunning voor de bouw van een woning in het kader van de Ruimte-voor-Ruimteregeling. De SP vraagt dit opnieuw omdat Knops in een interview in De Limburger ontkende dat er sprake is geweest van bevoordeling. En aan de rechter vroeg Knops om NRC en De Limburger te dwingen te komen tot rectificatie van beschuldigingen. Niet gereageerdDe SP schrijft dat het haar verbaast dat Knops niet gereageerd heeft. Vooral omdat een onafhankelijk onderzoek ook voor hem de mogelijkheid biedt om duidelijkheid te scheppen, zegt de partij. En vooral ook omdat Knops tijdens de rechtszaak het journalistiek onderzoek naar integriteit in Limburg vergelijkt met criminele ‘ondermijning’ door nepnieuws en ‘trial by media’. IntegriteitDe SP stelt in haar brief aan Knops dat in een integere cultuur wordt gehandeld op een wijze die uitlegbaar en verantwoordbaar is. “Gedrag dat daarbij past, is dat niet alleen naar de letter gehandeld wordt, maar ook naar de geest van de wet”, zegt de SP. “Integriteitschendingen zijn afwijkingen van het integere (gewenste) gedrag. Het is gedrag dat afwijkt van de geldende morele waarden en normen (en regels), zoals fraude, corruptie, belangenverstrengeling, lekken van informatie of oneigenlijk gebruik van dienstmiddelen.” De SP hoopt dat een verzoek van Knops om een onafhankelijk onderzoek naar de gang van zaken er toe zal leiden dat het gemeentebestuur haar eerdere besluit om geen onafhankelijk onderzoek te laten verrichten zal heroverwegen.

Lees ook

Groengroep vrijwilligers

Nieuws

Groen Verbindt: 30 jaar Groengroep Sevenum

Wat vliegt de tijd als je samen de handen uit de mouwen steekt voor de natuur. Dit jaar is het feest, want Groengroep Sevenum bestaat maar liefst 30 jaar.

Joep_Food100_2026

Nieuws

Nominatie voor Joep Gommans in de Food100

De Sevenumse ondernemer Joep Gommans heeft een mooie landelijke erkenning te pakken. De oprichter van Vers Voor Vandaag staat in de Food100 van 2026, een lijst met honderd mensen die zich inzetten voor vernieuwing in de Nederlandse voedselwereld.

23-08-2026 Ongeval fiets auto Horst A73

112

Fietsster gewond bij aanrijding op fietspad bij oprit A73 in Horst

Een fietsster is zondagmiddag gewond geraakt bij een aanrijding op het fietspad bij de oprit naar de A73 in Horst-Noord. De fietsster zag een auto, die vanaf de Tienrayseweg de A73 op wilde rijden, over het hoofd.

20260821-alcoholvrij dit is niet nix 2

Reportage

Alcoholvrije jongerenfeest 'Dit is niet Nix!' trekt weinig bezoekers: 'Pech met het weer'

Het alcoholvrije evenement voor jongeren van vijftien tot en met zeventien vond plaats op het strand van de Kasteelse Bossen, maar kwam mede door het slechte weer niet tot zijn recht.

railterminal-op-greenport

Nieuws

Provincie treedt niet op tegen railterminal die zonder natuurvergunning opereert

Tot teleurstelling van Vereniging Behoud de Parel gaat de provincie Limburg niet handhaven bij de Railterminal van Cabooter op Greenport. De terminal is al jaren operationeel terwijl de natuurvergunning daarvoor niet op orde is.

Groepsfoto G-Debat 2025

Nieuws

Zesde grote G-debat in het gemeentehuis in Horst

In de raadzaal van de gemeente Horst aan de Maas is dinsdag 15 september de zesde editie van het G-debat. Inwoners met een verstandelijke beperking gaan dan rechtstreeks in gesprek met de gemeenteraad.