De reden van de latere start van het schieten: de felle zon. Omdat deze recht achter de harken staat, hebben sommige schutterijen geen goed zicht.
Wachten
Op het OLS-terrein is omgeroepen dat er een half uur wordt gewacht met schieten. Daarna worden de weersomstandigheden opnieuw beoordeeld. Waarschijnlijk zal er worden gewacht tot de zon zich deels heeft verplaatst.
Horst aan de MaasDertig schutterijen starten met het kavelen op het OLS in Born. De schutters schieten bij aanvang van de kaveling op blokjes van 1,5 centimeter. De beste tien schutterijen zullen worden gehuldigd op het podium in de feesttent. Vanuit Horst aan de Maas schiet één schutterij om de winst: Schutterij Sint Sebastianus uit Sevenum. Sint Sebastianus doet alleen mee om de geldprijzen.Gelijktijdig met de schietwedstrijd voor zestallen vindt op het feestterrein aan de Groenstraat ook de OLS-jeugdschietwedstrijd plaats. Dit begint om 12.30 uur.Omroep Horst aan de Maas doet live verslag vanaf 10.00 uur op tv.