Horst
Terug

Schaarste aan chauffeurs: gaan schoolreisjes nog wel door?

bac543d2a35f2679d268e2edbd5adf0f

Busreisbedrijven staan voor een grote uitdaging, omdat de branche te maken heeft met nijpende tekorten aan buschauffeurs.

Chantalle Donné - 1Limburg |
Het Beringse touringcarbedrijf Ghielen en vervoersbedrijf Munckhof uit Horst roepen jongeren op om zich te interesseren om chauffeur te worden. "Neem die stap. Het is zo'n mooi beroep", zegt directeur Léon Ghielen van touringcarbedrijf Ghielen. Vergrijzing speelt een grote rolVolgens branchevereniging Koninklijk Nederlands Vervoer (KNV) zijn met name veel oudere buschauffeurs tijdens de coronacrisis uitgestroomd en vervolgens niet meer teruggekomen. "De sector heeft te maken met een vergrijzing. Er is wel instroom, maar niet heel groot.Werken in deze branche tijdens de coronapandemie - terwijl alles stilligt - was niet aantrekkelijk voor de jeugd", stelt woordvoerder Bas de Smit van Munckhof. Drukte en inhaalslag coronacrisisOok Ghielen ziet liever meer personeel komen dan gaan, vooral nu in deze drukke periode.Tot en met de zomer rijden de groene bussen op en af. Scholen gaan met klassen op reis, het festivalseizoen begint weer, verenigingen die een dag weg willen melden zich bij het bedrijf en dan heb je de meerdaagse zomerreizen nog. "Vergeet de corona-inhaalslag niet. Groepen die toentertijd niet weg konden, willen nu dat het weer kan gaan." Schoolreizen en langere tripjesOmdat er dus een tekort is aan buschauffeurs is het mogelijk dat schoolreizen niet door kunnen gaan. KNV zegt dat een schoolreis nu ver van tevoren moet worden ingepland om te voorkomen dat die wordt geannuleerd, omdat er geen chauffeur is. Volgens de branchevereniging komen meerdaagse vakantiereizen niet direct in gevaar, omdat ze beter planbaar zijn. Maar er is een risico dat ook hier busreizen worden afgeblazen."Beide situaties zijn hier nog niet gaande. We plannen alles zo goed mogelijk zodat het door kan gaan", aldus Ghielen. Ook bij Munckhof gaan alles reisjes door. Waarom moet ik buschauffeur worden?Ghielen en Munkhof hopen dat de jongere generatie stappen gaat zetten richting deze sector. "Ik kan er zeker een aantal gebruiken. Zij-instromers zijn ook meer dan welkom", erkent Ghielen. Volgens hem is buschauffeur zijn een 'prachtig beroep'. "Je komt op de leukste en mooiste plekken, je hebt vrijheid, je dag ziet er nooit hetzelfde uit en passagiers stappen met een glimlach de bus uit." Daarbij draagt een chauffeur volgens De Smit grote verantwoordelijkheden met zich mee. "Denk aan de veiligheid van de mensen in de bus. Verder ben je niet alleen buschauffeur, maar ook gastheer of -vrouw."

Lees ook

netcongestie

Nieuws

Minder ruimte op stroomnet dan verwacht, woningbouw mogelijk vertraagd

De ruimte op het elektriciteitsnet in Horst aan de Maas blijkt veel beperkter dan eerder werd verwacht. Daardoor kunnen woningbouwprojecten, bedrijfsontwikkelingen en maatschappelijke voorzieningen vertraging oplopen.

handicap

Nieuws

Bijeenkomst in Sevenum moet gemeente toegankelijker maken voor iedereen

Inwoners met een beperking kunnen maandag 26 oktober hun ervaringen en wensen delen in de Wingerd in Sevenum. Centraal staat hoe de gemeente toegankelijker en inclusiever kan worden, waarbij inwoners delen welke drempels zij ervaren en welke veranderingen nodig zijn om iedereen volwaardig mee te laten doen.

20261022-trekvogels 2

Reportage - Lichtvervuiling #1

Trekvogels verstrooid en verzwakt door lichtvervuiling: ‘Kost heel veel energie’

Wanneer de meeste mensen hun ogen sluiten om te slapen, gaat er voor sommige dieren juist een wereld open. Dat geldt ook voor de trekvogels die dit najaar op weg zijn naar hun overwinteringsgebied. Veel vogels vliegen ook gedurende de nacht, maar door lichtvervuiling zullen niet alle vogels hun bestemming bereiken.

ricardo muller

Televisie

Ricardo Muller van BiblioNu in Studio Gasthoês over de nominatie 'Beste bibliotheek van Nederland'

In de nieuwste aflevering van Studio Gasthoês is Ricardo Muller te gast. Muller is teamleider bij BiblioNu en vertelt over het succes van de bibliotheek, de nominatie tot beste bibliotheek van Nederland, laaggeletterdheid en de toekomst van de bibliotheek.

Arriva bus

Nieuws

Staking van streekvervoer op donderdag van de baan

De staking bij Arriva die voor donderdag was aangekondigd is van de baan. Werkgevers van het streekvervoer gaan opnieuw in gesprek met vakbonden over een nieuwe cao.

php

Nieuws

Beveiligingslek raakt ook gemeente: gemeentelijke informatie tijdelijk onbereikbaar

Door een ernstig beveiligingslek zijn de systemen van Notubiz tijdelijk offline gehaald, een systeem waarmee in Nederland honderd gemeenten vergaderen waaronder ook Horst aan de Maas. Daardoor zijn gemeentelijke raadsinformatiebrieven (RIB's) en andere documenten momenteel niet te bekijken.