Horst
Terug

Ruud Lenssen onderzoekt de wereld van opgezette dieren in nieuwe documentaire

f28785c117ce090832633d7004716224.jpg

In zijn nieuwste documentaire ANiMORPHiA portretteert filmmaker Ruud Lenssen vier mensen voor wie de liefde voor dieren ook na de dood niet eindigt. Ze kiezen ervoor hun dierbare dieren te laten opzetten, zodat ze dichtbij kunnen blijven.

Eric Reijnders |  | Aangepast op
“Voor sommige mensen betekent een dier zóveel,” zegt Lenssen. “Ze zeggen letterlijk: dit dier heeft mijn leven gered.”

Ambacht
De interesse in het onderwerp ontstond toen Lenssen, afkomstig uit Broekhuizenvorst, op een dag uit nieuwsgierigheid binnenstapte bij taxidermiebedrijf Bouten in Venlo. “Ik stond versteld. Mensen uit de hele wereld komen daarheen, terwijl het hier gewoon om de hoek zit.”

Wat begon als fascinatie voor een ambacht, groeide uit tot een diepgaand onderzoek naar thema’s als rouw, schoonheid, liefde en ethiek.

Liefde voor dieren
In ANiMORPHiA volgt Lenssen vier mensen met een intense relatie tot dieren: een veteraan met oorlogstrauma en een hulphond, een jager die haar prooi eert door ze op te zetten, en twee taxidermisten – waaronder een kunstenaar die werkte in een slachthuis. De confrontatie met de dood bracht hem zó uit balans dat hij zijn trauma probeert te verwerken via zijn kunst.

“Dieren zijn eerlijk, ze veroordelen niet,” vertelt Lenssen. “Bij mensen ligt dat vaak anders. Die onvoorwaardelijkheid raakt mensen diep.” Zelf heeft hij een hondje, maar door deze documentaire besefte hij pas hoe ver die liefde voor dieren kan gaan.

Nederlands Film Festival
Na zes jaar filmen en monteren is de documentaire nu af. ANiMORPHiA beleeft begin oktober zijn première op het Nederlands Film Festival.

Ruud Lenssen uit Broekhuizenvorst maakte eerder onder andere Wei, Candy: A Skater’s Mind en Mijn vader de hasjkoning. Zijn werk speelt zich vrijwel altijd af in zijn geboorteregio Noord-Limburg.

Lees ook

opkikker.jpg

Sue en Tygo halen ruim 3800 euro op voor Stichting Opkikker

Sue Janssen uit Maasbree en Tygo Grüntjens uit Horst hebben met hun inzamelingsactie voor Stichting Opkikker een bedrag van €3832,05 opgehaald.

Sponsoring Head Sunpower SV Melderslo.jpeg

SV Melderslo verlengt samenwerking hoofdsponsoren met 3 jaar

SV Melderslo heeft de samenwerking met hoofdsponsoren Sun-Power en HEAD Logistics met drie jaar verlengd. Dat heeft de voetbalclub bekendgemaakt.

Markt centrum Horst toerisme.jpg

Toeristische Uitmarkt in het Gasthoes in Horst

In ’t Gasthoês in Horst is op zaterdag 11 april de Toeristische Uitmarkt. Tussen 12.00 en 17.00 uur presenteren ondernemers en organisaties uit de vrijetijdseconomie uit Horst aan de Maas hun aanbod aan het publiek.

Evenement optreden concert podium.jpg

Wisselvallig weekend vol evenementen

Volgens weerman Thijs Zeelen krijgen we een gevarieerd weekend qua weer. Een mix van zon, stapelwolken, sluierbewolking en opklaringen. Geldt ook voor onze agenda: een mix van evenementen buiten en binnen. Ook deze week hebben de activiteiten die bij ons bekend zijn op een rijtje gezet.

Pixarus Toverland.png

Ruim 1 miljoen bezoekers Toverland in 2025

Toverland heeft in 2025 zo'n 1.137.000 bezoekers ontvangen. Daarmee is het het vierde jaar op rij dat de grens van één miljoen bezoekers is passeerd. Volgens het park is dit resultaat onder meer te danken aan de seizoensevenementen en de gasttevredenheid.

Laadpaal 1.jpg

Meer elektrische auto’s in Horst aan de Maas, verschillen binnen Limburg blijven groot

Electrisch rijden lijkt steeds populairder te worden. Sinds dit jaar rijden in Horst aan de Maas rijden ongeveer 95 auto's per 1000 inwoners. Daarvan is 2,2 procent volledig elektrisch, 4,6 procent hybride en 2,7 procent plug-inhybride. Dat heeft het CBS berekend.