Horst
Terug

Relatief meest werkenden in Horst aan de Maas

eea505b18dae962faa7c8be6c0f6bf07

In Horst aan de Maas is het grootste deel van de inwoners actief op de werkvloer in Limburg. Van alle Horstenaren tussen de 15 en 75 jaar is namelijk bijna driekwart werkzaam, nergens in Limburg is het aandeel werkenden zo hoog.

1Limburg - Omroep Horst aan de Maas |
Dit blijkt uit data van CBS en Eurostat. Gemeente die na Horst aan de Maas volgen zijn Peel en Maas (73,7 procent) en Nederweert (72,7 procent). Het laagste percentage ligt in Vaals, met 55,9 procent. Hoger dan het landelijk gemiddelde Van alle Nederlanders tussen de 15 en 75 jaar werkt 70,4 procent. In Limburg werkten vorig jaar, relatief gezien, het minst aantal mensen van de beroepsbevolking van heel Nederland. Verschillen tussen man en vrouw De mannelijke bevolking werkt 71,4 procent, terwijl het bij vrouwen om een veel kleiner deel gaat (63,2%). Toch is het 

Lees ook

meuleveldkinderkoor

Meuleveldkinderkoor klaar voor uitvoering van Grumor in groep 8

Na maanden van repeteren is het bijna zover: het Meuleveldkinderkoor uit Horst brengt zondag de musical 'Grumor in groep 8' op de planken in ’t Gasthoes. Zo’n 70 kinderen werkten vol enthousiasme toe naar de voorstelling die werd geschreven door Paul van Loon in samenwerking met Stichting Leergeld.

Zon hitte stock

Tropische hitte

Weerstation in Horst tikt met 37,9 graden warmste temperatuur aan in Limburg

Om 15.00 uur was het weerstation in Horst het warmste van Limburg: het KNMI mat daar een temperatuur van 37,9 graden, gevolgd door Ell-Haler met 37,7 graden.

mfa kerkebos

Tropische hitte

MFA Kerkebos stelt gekoelde ruimtes beschikbaar voor inwoners

In Swolgen kunnen inwoners die verkoeling zoeken tijdens de extreme hitte terecht bij MFA Kerkebos. Naast de airco staat er koud drinken klaar en liggen er spelletjes om de tijd gezellig door te komen.

WhatsApp Image 2026-06-26 at 10.47.53

Tropische hitte

Code rood vanwege hitte: kermissen, winkels en horeca nemen maatregelen

Verschillende evenementen zoals de kermissen in Hegelsom en Grubbenvorst wijzigen de plannen vanwege de extreme hitte. Op vrijdag geldt code rood en passen ook winkels en horecagelegenheden de openingstijden aan.

waterlek lottum 2026

Opnieuw waterlek in Lottum: ongeveer 60 woningen getroffen

Donderdag zijn ongeveer 60 woningen getroffen door een waterlek aan de Wijlickshove in Lottum. Woensdagavond gebeurde dat ook al, toen aan de Grimmelsweg.

Dendron College

Dorine Pepping nieuwe rector Dendron College, vervangt Nicole Koolen

Het Dendron College kent een nieuwe rector: Dorine Pepping. Zij volgt Nicole Koolen op die onlangs bekendmaakte te zullen vertrekken. Pepping start officieel op 1 oktober van dit jaar.