Horst
Terug

Regionaal samenwerken voor een goed beheerde waterketen en een klimaatbestendige leefomgeving

a43426e98e5edbe9beec16f47aa4271b.jpg

Een vernieuwd convenant is donder 26 oktober getekend tussen de partners van de samenwerking Waterpanel Noord getekend. Het betreft afspraken over samenwerking op het gebied van waterketenbeheer en de maatregelen die ervoor gaan zorgen dat onze regio in 2050 water robuust en klimaatbestendig is ingericht.

Niels van Rens |  | Aangepast op
Het doel van de samenwerking onder Waterpanel Noord is om ervoor te zorgen dat we efficiënt samenwerken in de waterketen op het gebied van de drinkwaterwinning, inzameling en verwerking van afvalwater en klimaatadaptatie. Kostenbeheersing, het delen van kennis en het gezamenlijk uitvoeren van projecten zijn kortweg de ambities van Waterpanel Noord, een samenwerkingsverband van vijftien gemeenten in Noord- en Midden-Limburg, Waterschap Limburg, Waterschapsbedrijf Limburg en de Waterleidingmaatschappij Limburg. Waterklaar.nlVia het platform Waterklaar.nl is alles te vinden over de ontwikkelingen op het gebied van droogte, wateroverlast, hittestress en waterkwaliteit. Daarnaast is de website het startpunt voor campagnes met tal van voorbeelden uit de praktijk. Het doel van dit platform is bewustwording te creëren te laten zien wat je zelf concreet kunt doen. Ook is er per Limburgse gemeente een subsidieregeling. Deze kun je aanvragen wanneer je je regenpijp wilt afkoppelen van de riolering en het regenwater wilt opvangen in je eigen tuin.

Lees ook

BuitenGewoonBereikbaar 1..jpg

BuitenGewoonBereikbaar rondt glasvezelproject Horst aan de Maas af

De stichting BuitenGewoonBereikbaar heeft haar werkzaamheden definitief afgerond. De organisatie, die in 2019 en 2020 verantwoordelijk was voor de aanleg van een glasvezelnetwerk in het buitengebied van Horst aan de Maas, zet haar laatste beschikbare middelen in om drie maatschappelijke initiatieven te ondersteunen.

Definitieve gunning onderhoud gemeentelijk vastgoed_april 2026 (2).jpeg

Gemeente wijst onderhoudspartners aan voor gemeentelijk vastgoed

De gemeente Horst aan de Maas heeft de selectie afgerond voor nieuwe meerjarige onderhoudscontracten voor het gemeentelijk vastgoed en monumentale gebouwen. Het gaat om afspraken met verschillende gespecialiseerde partijen die de komende jaren verantwoordelijk worden voor het technisch en bouwkundig onderhoud van onder meer sporthallen, buurtcentra, culturele accommodaties en monumenten.

politiecontrole sevenum met poolse politie (2).jpeg

Grote verkeerscontrole in Sevenum, ook Poolse politie betrokken

Bij een grote verkeerscontrole aan de Middenpeelweg in Sevenum zijn dinsdag verschillende automobilisten bekeurd. Ook de Poolse politie was betrokken bij de controle.

proeflokaal horst.png

Nieuw uitbatersduo over café in Horst: 'Eindelijk is de kogel door de kerk'

Na de bekendmaking maandagavond stroomden de positieve reacties op het nieuwe uitbatersduo voor Het Proeflokaal binnen. Onder de nieuwe naam 'café De Kletser' gaan de beide heren werken aan een kroeg met veel traditie, maar mag er ook een nieuwe wind waaien.

pexels-michaela-st-3448542-25635874.jpg

Waterstof

Gemeenten onderzoeken aansluiting op waterstofnetwerk

De gemeenten Peel en Maas, Horst aan de Maas, en Venlo gaan samen onderzoeken of ze lokaal kunnen aansluiten op het Waterstofnetwerk Limburg. Daarmee willen ze inspelen op de toekomst van duurzame energie.

gratis fruit dendron college.jpeg

Week lang gratis fruit voor leerlingen op Dendron College

Leerlingen op het Dendron College krijgen deze week gratis fruit. Het gratis uitdelen van fruit is onderdeel van een experiment om jongeren te stimuleren gezonder te eten.