Horst
Terug

Quinty Roeffen grijpt naast ticket Olympische Spelen

1dd1f3d9fec4cec195b813aeea4e83d4.jpg

De Horsterse Quinty Roeffen heeft misgegrepen voor een kans op een ticket van de Olympische Spelen in Parijs. Er zijn nog twee kansen op een ticket.

Niels van Rens |  | Aangepast op
Roeffen stond in de finales van de recurvedames van het continentale quotatoernooi. Ze behaalde de bronzen finale.

Tweede kans
Roeffen kwam uit tegen de als derde gekwalificeerde Oekraïense Anastasia Pavlova en boog een 0-4 achterstand zeer knap om naar een 6-4 winst. In de halve finale tegen Elisabeth Straka uit Oostenrijk kwam de Nederlandse telkens een punt te kort, waardoor ze moest gaan schieten om de derde en vierde plek en daarmee een tweede kans kreeg voor een Olympische quotaplek. Die bronzen finale tegen de Turkse Elif Berra Gokkir was spannend, want de dames kwamen na vijf sets uit op een 5-5 gelijke stand na enorme veerkracht van Quinty. De beslissende shoot-off was echter in het voordeel van de Turkse met een 10 tegen een negen van Quinty.

Olympische kans
Een Olympische startplaats voor de recurvedames is hiermee nog niet binnen, maar daar zijn wel nog genoeg kansen voor. Zo kunnen de sporters van TeamNL Handboog zich komende week op het EK nog als team plaatsen en volgt er in juni nog een kwalificatietoernooi in Antalya.

Lees ook

sebastian lutterberg sp.png

Gemeenteraadsverkiezingen

Lijsttrekker Sebastian Lutterberg (SP) in nieuwste aflevering 'Kiezen met'

In de podcast 'Kiezen met Omroep Horst aan de Maas' gaat Jelle van de Steeg in gesprek met de lijsttrekkers van de zeven partijen voor de gemeenteraadsverkiezingen van 2026. In de tweede aflevering is Sebastian Lutterberg van SP te gast.

dokter.jpg

Huisartsen in Noord-Limburg luiden noodklok: 'Hopen dat de politiek ons serieus neemt'

Huisartsenpraktijken in Noord-Limburg lopen tegen hun grenzen aan. De zorgvraag groeit snel, terwijl het aantal nieuwe zorgverleners achterblijft. Daardoor worden wachttijden langer en moeten steeds meer praktijken een patiëntenstop invoeren. Veel huisartsen maken zich zorgen over de toekomst van de zorg dicht bij huis.

bertha van de brink, wesp.jpeg

Imkers over opkomst Aziatische hoornaar: 'Inwoners kunnen helpen bij opsporing'

Imkers zijn weer begonnen met het opsporen van de Aziatische hoornaar. Nu de temperaturen stijgen, komen de eerste koninginnen uit hun winterverblijf tevoorschijn en beginnen ze met het bouwen van nieuwe nesten.

Motorkapoverleg 2.jpeg

Hulpdiensten oefenen grootschalig scenario in Kronenberg

Hulpdiensten houden in Kronenberg op 10 en 11 maart een grootschalige oefening bij het KJEM-gebouw aan de Meerweg 73. Tijdens de oefening, die beide dagen plaatsvindt tussen 08.00 en 17.00 uur, trainen brandweer, politie en ambulance gezamenlijk op een noodsituatie.

kay thijssen essentie.png

Gemeenteraadsverkiezingen

Lijsttrekker Kay Thijssen (Essentie) in eerste aflevering 'Kiezen met'

In de podcast 'Kiezen met Omroep Horst aan de Maas' gaat Jelle van de Steeg in gesprek met de lijsttrekkers van de zeven partijen voor de gemeenteraadsverkiezingen van 2026. In de eerste aflevering is Kay Thijssen van Essentie te gast.

20260308 Spek de Kas actie groepsfoto.JPG

€20.000 voor lokale verenigingen dankzij Spek de Kas-actie

Verenigingen uit Horst aan de Maas hebben samen een mooi bedrag opgehaald tijdens de recente Phicoop Spek de Kas-actie. In totaal werd er €20.000 verdeeld onder deelnemende clubs.