Horst
Terug

Plein vol zand voor Jumping Zaerum

fc1399622448157f79de4937194f842d

Het Raadhuisplein in Sevenum wordt vrijdag bedekt met zand. In het centrum van het dorp wordt zaterdag het paardensportevenement Jumping Zaerum georganiseerd. En dat betekent een goede piste leggen. Tientallen vrachtwagens rijden vrijdagochtend vanuit de Peelbergen om zand te halen.

1Limburg - Omroep Horst aan de Maas |
Met het evenement wil de organisatie paardensport in de regio promoten. Voorzitter Rudy Tegels: "Hiermee laten we zien hoe mooi onze paardensport regio is. We maken er echt een dorpsfeest van." Voordat het zover is, moet er nog heel wat gebeuren. In alle vroegte gingen de vrijwilligers aan de slag met de voorbereidingen. Programma Het programma start om 10.30 uur. Dan komen de allerkleinste ruiters en amazones vanaf 4 jaar aan de start tijdens een leuke bixie-wedstrijd. Om 13.00 uur starten de rubrieken voor de ponyruiters. Om 14.30 uur vindt er een show plaats die wordt verzorgd door de kinderen van Hosema en daarna geven kinderen van de ruiterclub een demonstratie voltige, dat is turnen op een paard.De paarden verschijnen vanaf 15.30 uur in de piste, dan vinden achtereenvolgens de klasses B, L en M plaats. Om 18.45 uur is de officiële opening en daarna vindt er een spectaculaire voltige show plaats die wordt verzorgd door Sam dos Santos, onlangs nog deelnemer aan de wereldkampioenschappen in Denemarken. Na deze show begint de klasse Z en daarna maken we ons op voor het sportieve hoogtepunt van Jumping Zaerum. Om 20.30 uur start namelijk het Master springen, waarbij hindernissen kunnen oplopen tot een hoogte van 1.50 meter.Vanwege haar zilveren medaille op het WK in Denemarken, wordt Sanne Thijssen gehuldigd tijdens Jumping Zaerum. In de piste van Jumping Zaerum is ze van dichtbij, in haar eigen dorp, te bewonderen. Zij is namelijk één van de deelnemers van het Master springen.

Lees ook

Scherm­afbeelding 2026-07-27 om 09.51.38

Limburg en Duitsland zetten slimme camera's in tegen natuurbranden

Provincie Limburg en de Duitse deelstaat Noordrijn-Westfalen gaan intensiever samenwerken om natuurbranden sneller op te sporen. Met een nieuw camerasysteem moeten rookpluimen al in een vroeg stadium worden ontdekt, zodat de brandweer sneller kan ingrijpen.

Rijden-Onder-Invloed

Cijfers

Horst aan de Maas telt 41 boetes voor rijden onder invloed, minder dan een jaar geleden

In de eerste helft van het jaar zijn er in Horst aan de Maas 41 boetes uitgedeeld voor het rijden onder invloed. Vorig jaar waren dat er in dezelfde periode nog 56.

Tijgermug

Aziatische tijgermug aangetroffen in Horst en Evertsoord

In Horst en Evertsoord is de Aziatische tijgermug aangetroffen. De exotische mug werd gevonden aan de Van Merwijckstraat in Horst en aan de Slenkenweg in Evertsoord.

politie horst

Man aangehouden na vernieling, mishandeling en huisvredebreuk in Horst

De politie heeft in Horst één persoon aangehouden na een melding van vernieling. Meerdere politie-eenheden werden ingezet om de situatie onder controle te krijgen.

Evenement optreden concert podium

Eropuit in het laatste juli-weekend vol evenementen

De werkweek vloog als een raket voorbij en een prachtig zomers weekend staat alweer voor de deur. Misschien ook direct de start van je welverdiende zomervakantie. De agenda-redactie heeft ook deze week de evenementen die bij ons bekend zijn op een rijtje gezet.

sproei

Nog nooit zo droog begin van de zomer in Horst sinds start metingen

In Horst is de eerste vier weken van de zomer nog nooit zo weinig regen gevallen als dit jaar. Volgens gegevens van het KNMI viel er in de afgelopen dertig dagen slechts 2,7 millimeter neerslag, een record sinds de start van de metingen in 1932.