Horst
Terug

Pilsje tijdens carnaval in Horst duurder en introductie recyclebare beker

fe4763c600bfc5314d435cb398802778.jpg

De horecaondernemers van Horst hebben de carnavalsmunt verhoogd van 2,7 naar 2,9 euro. Vanwege de stijgende kosten op allerlei vlakken zijn de ondernemers genoodzaakt deze beslissing te nemen. Daarnaast komt er een recyclebare beker.

Niels van Rens |  | Aangepast op
Tijdens carnaval kan er betaald worden met de Parademunt. Deze munt is officieel van de Hôrster Carnavals Parade, maar alle horecaondernemers geven deze munt de hele carnaval uit. Er kan ook betaald worden met de Horster Horecamunt. Tijdens de Hôrster Carnavals Parade kan alleen worden betaald met de Parademunt. Schrikbarende prijzenDe verhoging van 20 eurocent is onvermijdbaar, zegt Herbert Coenders namens de horecaondernemers. “Alles is duurder geworden, we moeten wel”, zegt hij. “De personeelskosten zijn flink gestegen, afvalkosten en ga zo maar door. We kunnen niet anders. Als je het vergelijkt met andere gemeenten, zijn wij nog best goedkoop.” Zoals vertrouwd is de Parademunt weer een breekmunt. "In de afgelopen edities hebben we gemerkt dat breekmunten ontzettend fijn zijn", zegt Coenders. Recyclebare bekerSinds 1 januari dit jaar gelden andere regels omtrent plastic wegwerpbekers tijdens evenementen. Ook de Hôrster Carnavals Parade moet hieraan geloven. Vanaf dit jaar wordt een groot gedeelte van de bekers gerecycled. “Het zijn PET-plastic bekers”, zegt Coenders. “Dat betekent dat heel eenvoudig dat de bekers van de bezoekers worden hergebruikt. In het ticket van de Parade zit al 0,50 euro opgenomen voor een beker. Mocht een beker kwijtraken of kapot gaan, dan kun je bij de bar of de bonnenkassa een bekermunt halen voor 0,50 euro.” Het brengt voor de organisatie extra werk met zich mee, maar het heeft ook een andere kant van de medaille, zegt Coenders. “Nu krijgen we wel een schoner centrum en is er minder werk met opruimen.”

Lees ook

lijsttrekkersdebat - wonen.png

Gemeenteraadsverkiezingen

Wonen: dit zeggen de partijen erover in het lijsttrekkersdebat

Naast drie andere thema's spraken de zeven lijsttrekkers in het debat van Omroep Horst aan de Maas over wonen. Waar verschillen zij van mening en waar liggen juist overeenkomsten?

leon litjens cda.png

Gemeenteraadsverkiezingen

Lijsttrekker Leon Litjens (CDA) in zesde aflevering 'Kiezen met'

In de podcast 'Kiezen met Omroep Horst aan de Maas' gaat Jelle van de Steeg in gesprek met de lijsttrekkers van de zeven partijen voor de gemeenteraadsverkiezingen van 2026. In de zesde aflevering is Leon Litjens van CDA te gast.

lijsttrekkersdebat - arbeidsmigratie.png

Gemeenteraadsverkiezingen

Arbeidsmigratie: dit zeggen de partijen in het lijsttrekkersdebat

Tijdens het lijsttrekkersdebat van Omroep Horst aan de Maas spraken de zeven partijen over arbeidsmigratie. Waar verschillen ze van mening en waar liggen overeenkomsten?

Evenement optreden concert podium.jpg

De navigatie voor een gevarieerd weekend vol evenementen

Aan het begin van het weekend brengt de evenementenkalender weer een gevarieerd aanbod aan verschillende leuke uitgaanstips. We hebben een gedeelte van de activiteiten die bij ons bekend zijn op een rijtje gezet.

File A73 ongeval.jpeg

Ongeval tussen vrachtwagen en auto op A73 bij Horst, weg was kort afgesloten

Vrijdagmiddag rond 14:20 uur zijn hulpdiensten uitgerukt voor een ongeval op de A73 bij afslag Horst-Zuid in de richting van Venlo. Daar bleek een vrachtwagen en een personenauto met elkaar in botsing te zijn gekomen.

Basisschool de Driehoek Griendtsveen.jpg

Raad stemt in met voorbereidingskrediet voor nieuwe MFA in Griendtsveen

De gemeenteraad heeft dinsdagavond unaniem ingestemd met een voorbereidingskrediet van 300.000 euro voor de toekomstige huisvesting van Basisschool De Driehoek en gemeenschapshuis De Zaal in Griendtsveen.