Arie Stas is oud-wethouder in de gemeente
Omroep Horst aan de MaasArie Stas en Erik Ronnes zijn door het CDA aangesteld als informateurs. De gekozen partijen in de gemeenteraad van Horst aan de Maas gaan de komende tijd met hen in gesprek.
Tijdens het duidingsdebat gisteravond werd al duidelijk dat het CDA twee informateurs voorstelde. Dat blijken dus Stas en Ronnes te zijn. Stas is oud-wethouder in Horst aan de Maas en stond deze verkiezingen als nummer 50 op de lijst bij leef. Ronnes is Tweede Kamerlid geweest namens het CDA.
Opdracht
De opdracht voor de twee informateurs is om in gesprekken met de partijen te kijken naar de speer- en breekpunten. Ook zal het gaan over obstakels uit het verleden en de gewenste coalitie.
Op basis van de gesprekken zullen zij een advies formuleren dat aan de raad wordt aangeboden op woensdag 1 april met daarin een advies over de te nemen vervolgstappen.