Horst
Terug

Oorlogsmonument Meterik op de schop

e6925e8c6740e7ee875de5ec46f69159

Op 23 September 1944 rond 16:30 uur stortte achter het klooster in Meterik een Amerikaanse bommenwerper neer. Binnenkort krijgt het reeds bestaande monument ter ere van de slachtoffers een nieuw aanzicht.

Maria Versleijen |
De bommenwerper, een Nartin B-26 Marauder van de 344 Bomber Group, kwam van Stanstedt in Engeland en was op missie naar het spoorwegemplacement in Venlo. Daar kreeg het een fatale treffer van het Duits afweergeschut. Van de zes bemanningsleden doken er drie onder, twee werden krijgsgevangen gemaakt en een is er gesneuveld. Bij het slachtoffer William Reitz haperde de parachute. Tijdelijk was er een veldgraf voor hem onder de haag bij familie Lei Smulders in Meterik. Hij is na de oorlog herbegraven op het War Cementery in Margraten, plek A, rij 12 graf nummer 15.Als alle werkzaamheden in Meterik gereed zijn dan wordt het monument  op 4 Mei 2022 met een kranslegging onthult.

Lees ook

politie

Getuigen gezocht na ernstig bijtincident in Schadijkse Bossen

De politie is op zoek naar de eigenaar van een hond die betrokken was bij een ernstig bijtincident in de Schadijkse Bossen in Meterik. Daarbij raakte een 7-jarige jongen gewond.

verhitte ketel grubbenvorst

Brandweer uitgerukt voor verhitte ketel bij bedrijf in Grubbenvorst

De brandweer is zaterdagochtend uitgerukt voor een verhitte ketel bij een kassenbedrijf aan de Vinkenpeelweg in Grubbenvorst. Naast stoom is er ook een duidelijke brandgeur waar te nemen rond het bedrijf.

brandweer oefenen

Brandweerchauffeurs uit Noord-Limburg oefenen spoedritten in druk verkeer

Je hebt hem vast al eens zien of horen rijden: de brandweerwagen van Vakbekwaam, het opleidingsinstituut van de brandweer. Binnen de Veiligheidsregio Limburg-Noord worden hier jaarlijks 32 brandweerchauffeurs opgeleid. Met een aangepast lesvoertuig oefenen de chauffeurs hun rijvaardigheden in het verkeer van Venlo.

rechtspraak

Vraag en antwoord

Vijf vragen over de zedenzaak in Hegelsom: hoe werkt het voorarrest in Nederland?

De 49-jarige man die wordt verdacht van het seksueel misbruiken en drogeren van zijn partner, werd afgelopen woensdag vrijgelaten. Hoe kan iemand die verdacht wordt van zulke feiten, na twee weken weer op vrije voeten zijn? Deze en vier andere vragen over hoe zo'n proces werkt.

pexels-jan-van-der-wolf-11680885-33917678

De vlag kan uit bij 111 Yuverta-leerlingen

Donderdag ontvingen 111 leerlingen van Yuverta Horst het nieuws dat zij geslaagd zijn. De eindexamenleerlingen hebben daarmee hun vmbo-diploma behaald.

MVT muzikanten buhme

Regenval spelbreker

Zomeravondborrelconcert van MVT Tienray naar de Zaal

Muziekvereniging Tienray (MVT) was voornemens het muziekseizoen met een buitenconcert muzikaal af te sluiten. De regen van de afgelopen dagen is spelbreker nu de tuin té drassig is geworden voor de bezoekers en de muzikanten.