Horst
Terug

Oorlogsmonument Horst: Robert Martens staat stil bij 80 jaar vrijheid

b432bec0088a65e9c77427023727dd78.jpg

Na wethouder Roy Bouten staat nu ook Robert Martens stil bij 80 jaar vrijheid in Horst aan de Maas. Hij koos het oorlogsmonument uit op het Oud Kerkhof in Horst.

Niels van Rens |  | Aangepast op
Voor wethouder Robert Martens is vrijheid heel belangrijk. “Vrijheid betekent voor mij met name vrede en veiligheid die wij samen moeten realiseren. Als je kijkt naar vrijheid, met name ook op dit moment met die 80 jaar Bevrijdings-campagne in het achterhoofd, dan realiseer ik mij heel erg goed dat er heel veel jonge mensen 80 jaar geleden ver van huis aan het strijden waren voor onze vrede en veiligheid. Dat is tevens een oproep aan iedereen om dit in stand te houden.”

Lees ook

08-02-2026 Zilvervos OJC Merlin 2.jpg

Zilvervos voor 60-jarige OJC Merlin

De hoogste dorpsonderscheiding van Meerlo, de Zilvervos, ging op 7 februari naar OJC Merlin. Een eer die meer is dan symboliek. Het is een erkenning voor zestig jaar jeugdwerk dat diep verankerd zit in het dorp en ver daarbuiten.

2026 02-06 Ken & Robbie afscheid.jpg

Ken & Robbie stoppen na 11 jaar samen op het podium

Het Grubbenvorster zangduo Ken & Robbie stoppen na dit carnavalsseizoen met optredens. In een bericht op social media geven ze aan binnenkort de agenda voor de afscheidstoer bekend te maken.

2026-02-06 Hannes Rob Achten.png

Onderscheiding d'n Hannes voor Rob Achten

D’n Hannes van carnavalsvereniging D’n Dreumel is dit jaar uitgereikt aan Rob Achten. Hij ontving de onderscheiding namens alle Horster stamgasten die de afgelopen jaren steeds vaker hun stamcafé hebben zien verdwijnen.

06-02-2026 Lintje Ger Gubbels.jpg

Koninklijke onderscheiding voor Ger Gubbels uit Horst

Tijdens de Klosoverdracht vrijdagavond heeft Ger Gubbels vrijdag een Koninklijke onderscheiding uitgereikt gekregen. De 69-jarige Gubbels uit Horst is sinds 1996 betrokken als commissiehoofd De Klos, ook wel 'Meisterklosjaar'.

P1230594.JPG

Vastelaovend

Optocht Gekke Maondaag Grubbenvorst vanavond terug te zien op televisie

De optocht tijdens Gekke Maondaag deze week in Grubbenvorst is vanavond te zien op televisie. Een herhaling is te zien op zondagavond.

dorothé cox

TOP 111

Dorothé Cox met ‘Ik zui zò gaer’ opnieuw op 1 in de Top 111

‘Ik zui zò gaer’ van Dorothé Cox staat opnieuw op 1 in de Horster Top 111. Nadat de lijst vorig jaar alleen vastelaovesnummers bevatte van Horst, is het nu een mix van nummers uit verschillende dorpen.