Horst
Terug

Onweersbuien en regen na periode van lange droogte

b49548d41ee9f277e3cbd785626a6292.jpg

Na een periode van lange droogte komt daar dinsdag op veel plekken verandering in. De eerste onweersbuien zijn voorspeld en zorgen voor flink wat neerslag.

1Limburg - Omroep Horst aan de Maas |  | Aangepast op
Het Koninklijk Nederlands Meteorologisch Instituut (KNMI) heeft voor dinsdagavond tussen 16:00 en 23:00 uur code geel afgegeven. ZuidwestenDe onweersbuien trekken dinsdag in de namiddag vanuit het zuidwesten het land in. Lokaal kan er ook hagel vallen en worden windstoten tot zo'n 75 kilometer per uur verwacht. Qua temperatuur wordt het volgens Meteo Limburg broeierig warm: in de middag wordt het 30 tot maximaal 32 graden. Dinsdagochtend kunnen er lokaal ook al (kleine) onweersbuien over de provincie trekken. RegenWoensdag wordt het ook warm en kan het wederom hier en daar gaan onweren. Donderdag koelt het voor het eerst in weken behoorlijk af, waarbij het maximaal zo'n 23 graden wordt. Dat zou dan ook het einde van de eerste regionale hittegolf betekenen. Er wordt dan veel regen verwacht, zo'n 10 tot 40 millimeter.

Lees ook

natuur, libelle, blad.png

Tientallen miljoenen voor verbetering Limburgse natuur

De provincie Limburg heeft een regeling opengesteld om de natuur in Limburg te verbeteren. In totaal is er 27,5 miljoen euro beschikbaar. Dat geld komt van het Rijk.

BuitenGewoonBereikbaar 1..jpg

BuitenGewoonBereikbaar rondt glasvezelproject Horst aan de Maas af

De stichting BuitenGewoonBereikbaar heeft haar werkzaamheden definitief afgerond. De organisatie, die in 2019 en 2020 verantwoordelijk was voor de aanleg van een glasvezelnetwerk in het buitengebied van Horst aan de Maas, zet haar laatste beschikbare middelen in om drie maatschappelijke initiatieven te ondersteunen.

Definitieve gunning onderhoud gemeentelijk vastgoed_april 2026 (2).jpeg

Gemeente wijst onderhoudspartners aan voor gemeentelijk vastgoed

De gemeente Horst aan de Maas heeft de selectie afgerond voor nieuwe meerjarige onderhoudscontracten voor het gemeentelijk vastgoed en monumentale gebouwen. Het gaat om afspraken met verschillende gespecialiseerde partijen die de komende jaren verantwoordelijk worden voor het technisch en bouwkundig onderhoud van onder meer sporthallen, buurtcentra, culturele accommodaties en monumenten.

politiecontrole sevenum met poolse politie (2).jpeg

Grote verkeerscontrole in Sevenum, ook Poolse politie betrokken

Bij een grote verkeerscontrole aan de Middenpeelweg in Sevenum zijn dinsdag verschillende automobilisten bekeurd. Ook de Poolse politie was betrokken bij de controle.

proeflokaal horst.png

Nieuw uitbatersduo over café in Horst: 'Eindelijk is de kogel door de kerk'

Na de bekendmaking maandagavond stroomden de positieve reacties op het nieuwe uitbatersduo voor Het Proeflokaal binnen. Onder de nieuwe naam 'café De Kletser' gaan de beide heren werken aan een kroeg met veel traditie, maar mag er ook een nieuwe wind waaien.

pexels-michaela-st-3448542-25635874.jpg

Waterstof

Gemeenten onderzoeken aansluiting op waterstofnetwerk

De gemeenten Peel en Maas, Horst aan de Maas, en Venlo gaan samen onderzoeken of ze lokaal kunnen aansluiten op het Waterstofnetwerk Limburg. Daarmee willen ze inspelen op de toekomst van duurzame energie.