Horst
Terug

Oktoberfeest met lange tafels en pullen bier komt naar Horst

6f8b2af9935e877d5cdf5c7c3e06cc39.jpg

In de Hiltho-tent op het Ruiterterrein in Horst vindt de eerste editie plaats van het Oktoberfest Horst. De organisatie is in handen van Grand Café Liesbeth, Café De Beurs en Restaria Horst.

Niels van Rens |  | Aangepast op
De lederhozen en dirndl’s kunnen uit de kast worden gehaald. Want op zaterdag 14 oktober vindt de eerste editie plaats van Oktoberfest Horst. Hiltho-tentHet evenement is een samenwerking tussen Hiltho Horst en een groepje kasteleins uit Horst. “Van 6 tot en met 11 oktober vindt de Hiltho plaats”, vertelt Han Geurts, organisator van de Hiltho. “Als wij klaar zijn is het eigenlijk ontzettend zonde als we de grote tent afbreken. Dan kunnen we net zo goed een groot feest organiseren.” Banken en pullenEn zo ontstond het idee van Oktoberfest Horst. “De hele tent wordt omgebouwd in Beierse sferen”, zegt Geurts. “Er komen lange banken te staan en we hebben pullen bier: een ouderwetse stijl van het Oktoberfest.” ArtiestenDe avond wordt afgetrapt met friet, curryworst en schnitzels. Daarna volgen meerdere artiesten die Duitse schlagers zullen zingen. “Wie dat zijn, houden we nog even geheim”, zegt Geurts. De horeca op de Hiltho zelf wordt georganiseerd door Liesbeth, de Beurs en Restaria. Zij organiseren dan ook Oktoberfest Horst. De ticketverkoop gaat op maandag 10 juli van start om 17.00 uur.

Lees ook

BuitenGewoonBereikbaar 1..jpg

BuitenGewoonBereikbaar rondt glasvezelproject Horst aan de Maas af

De stichting BuitenGewoonBereikbaar heeft haar werkzaamheden definitief afgerond. De organisatie, die in 2019 en 2020 verantwoordelijk was voor de aanleg van een glasvezelnetwerk in het buitengebied van Horst aan de Maas, zet haar laatste beschikbare middelen in om drie maatschappelijke initiatieven te ondersteunen.

Definitieve gunning onderhoud gemeentelijk vastgoed_april 2026 (2).jpeg

Gemeente wijst onderhoudspartners aan voor gemeentelijk vastgoed

De gemeente Horst aan de Maas heeft de selectie afgerond voor nieuwe meerjarige onderhoudscontracten voor het gemeentelijk vastgoed en monumentale gebouwen. Het gaat om afspraken met verschillende gespecialiseerde partijen die de komende jaren verantwoordelijk worden voor het technisch en bouwkundig onderhoud van onder meer sporthallen, buurtcentra, culturele accommodaties en monumenten.

politiecontrole sevenum met poolse politie (2).jpeg

Grote verkeerscontrole in Sevenum, ook Poolse politie betrokken

Bij een grote verkeerscontrole aan de Middenpeelweg in Sevenum zijn dinsdag verschillende automobilisten bekeurd. Ook de Poolse politie was betrokken bij de controle.

proeflokaal horst.png

Nieuw uitbatersduo over café in Horst: 'Eindelijk is de kogel door de kerk'

Na de bekendmaking maandagavond stroomden de positieve reacties op het nieuwe uitbatersduo voor Het Proeflokaal binnen. Onder de nieuwe naam 'café De Kletser' gaan de beide heren werken aan een kroeg met veel traditie, maar mag er ook een nieuwe wind waaien.

pexels-michaela-st-3448542-25635874.jpg

Waterstof

Gemeenten onderzoeken aansluiting op waterstofnetwerk

De gemeenten Peel en Maas, Horst aan de Maas, en Venlo gaan samen onderzoeken of ze lokaal kunnen aansluiten op het Waterstofnetwerk Limburg. Daarmee willen ze inspelen op de toekomst van duurzame energie.

gratis fruit dendron college.jpeg

Week lang gratis fruit voor leerlingen op Dendron College

Leerlingen op het Dendron College krijgen deze week gratis fruit. Het gratis uitdelen van fruit is onderdeel van een experiment om jongeren te stimuleren gezonder te eten.