Horst
Terug

NOS Nieuws van de Week start bij Omroep Horst aan de Maas

178ccc3bb825d860ad87ef94500cc38f.jpg

Vanaf donderdag 2 maart is het NOS Nieuws van de Week wekelijks te zien bij Omroep Horst aan de Maas. Het NOS Nieuws van de Week is een journaal in makkelijke taal en met extra uitleg.

Niels van Rens |
Dit journaal is begrijpelijk voor iedereen, ook voor mensen die het soms lastig vinden om het nieuws te volgen. Omdat ze bijvoorbeeld moeite hebben met de Nederlandse taal of met lezen en schrijven. In het NOS Nieuws van de Week komen iedere week drie actuele nieuwsonderwerpen aan bod. Sommige begrippen worden extra uitgelegd door de presentator en er wordt gebruik gemaakt van rustiger beeld. Voor iedereenNiels van Rens, eindredacteur van Omroep Horst aan de Maas: "Omroep Horst aan de Maas is er van en voor iedereen. Dat betekent dat iedereen het nieuws moet kunnen begrijpen. We werken op meerdere manieren samen met de NOS. Met deze uitzendingen kunnen we alle inwoners voorzien van actuele en begrijpelijke informatie.” BehoefteGiselle van Cann, hoofdredacteur NOS Nieuws: “We hebben gemerkt dat het Nieuws van de Week een behoefte vervult bij een groot aantal mensen. Het is van belang dat we de mensen waarvoor we dit maken zo goed mogelijk weten te bereiken, dus we zijn erg blij dat steeds meer lokale en regionale omroepen ervoor kiezen om de samenwerking aan te gaan.” ExperimentHet NOS Nieuws van de Week begon als experiment in november 2021. Eerst was het journaal alleen via YouTube te bekijken. Inmiddels zenden verschillende lokale en regionale omroepen het NOS Nieuws van de Week uit op hun zenders. NOS Nieuws van de Week: Vanaf donderdag 2 maart, elke week op donderdag en vrijdag om 12.00 en 17.00 uur te zien bij Omroep Horst aan de Maas.

Lees ook

proeflokaal horst.png

Nieuw uitbatersduo over café in Horst: 'Eindelijk is de kogel door de kerk'

Na de bekendmaking maandagavond stroomden de positieve reacties op het nieuwe uitbatersduo voor Het Proeflokaal binnen. Onder de nieuwe naam 'café De Kletser' gaan de beide heren werken aan een kroeg met veel traditie, maar mag er ook een nieuwe wind waaien.

pexels-michaela-st-3448542-25635874.jpg

Waterstof

Gemeenten onderzoeken aansluiting op waterstofnetwerk

De gemeenten Peel en Maas, Horst aan de Maas, en Venlo gaan samen onderzoeken of ze lokaal kunnen aansluiten op het Waterstofnetwerk Limburg. Daarmee willen ze inspelen op de toekomst van duurzame energie.

gratis fruit dendron college.jpeg

Week lang gratis fruit voor leerlingen op Dendron College

Leerlingen op het Dendron College krijgen deze week gratis fruit. Het gratis uitdelen van fruit is onderdeel van een experiment om jongeren te stimuleren gezonder te eten.

WEISTERBEEK.png

Ruim vijftig bewoners denken mee over toekomst driehoek Jacob Merlostraat–Molenstraat

Ruim vijftig omwonenden hebben hun inbreng geleverd tijdens de eerste participatiebijeenkomst over de toekomstige herontwikkeling van het gebied rond de driehoek Jacob Merlostraat–Molenstraat in Horst. Het gaat om de locatie waar onder meer de voormalige Weisterbeekschool, het oude ING-gebouw en een voormalig Rabobankpand staan.

menno en bas proeflokaal.jpeg

Het Proeflokaal in nieuwe handen en onder nieuwe naam: Menno Tros en Bas van der Sterren nemen roer over

Na het afscheid van Monique en Jan eind 2025 is Het Proeflokaal in Horst nu in nieuwe handen. Menno Tros en Bas van der Sterren nemen de zaak over en zullen het café nieuw leven inblazen onder een nieuwe naam: café De Kletser.

kom in de kas 2026.png

Kom in de Kas: een leerzaam kijkje bij de rozen, gerbera's en aardbeien

Geïnteresseerden konden afgelopen zondag een kijkje nemen in vijf verschillende kassen in Horst aan de Maas tijdens Kom in de Kas. Omroep Horst aan de Maas wandelde binnen bij de aardbeien, rozen en gerbera's.