Hij begon zijn muzikale studies aan de Muziekacademie van Lanaken waar hij achtereenvolgens notenleer, dwarsfluit, piano, harmonieleer, saxofoon, klarinet, zang en jazzarrangementen studeerde.
Ha-Fa-BraDaarna studeerde hij Ha-Fa-Bra aan het Lemmensinstituut te Leuven. Vervolgens studeerde hij aan het Brussels conservatorium dwarsfluit en kamermuziek. Aansluitend behaalde hij aan het conservatorium te Maastricht zijn praktijkdiploma koordirectie.
In het dagelijks leven is Jan leraar aan de muziekacademie van Lanaken waar hij muziekleer, dwarsfluit en kamermuziek doceert.
Horster MannenkoorBehalve bij Het Horster Mannenkoor is hij dirigent bij De Leudalzangers te Heythuysen en bij Mannenkoor Vriendenkring Steyl. Tevens is hij dirigent van symfonisch orkest Academie Lanaken en van muziekkorps St. Barbara uit Sittard.
Verder heeft hij ook meegewerkt aan tal van muzikale projecten.
Openbare repetitieOp maandag 11 september organiseert Het Horster Mannenkoor een openbare repetitie. Iedereen is vanaf 19.30 uur van harte welkom in ’t Gasthoês.