Horst
Terug

Nieuwe aanpak complexe jeugdhulp in Noord- en Midden-Limburg

f8564a79c0718f9eadff0546b9863d8b.jpg

1 januari 2023 was een bijzondere datum voor de 14 gemeenten in Noord- en Midden-Limburg, waaronder gemeente Horst aan de Maas en 10 jeugdhulpaanbieders.

Redactie |
Vanaf deze datum bundelen zij de expertises om nog beter hulp op maat te bieden aan jeugdigen en gezinnen. Deze nieuwe aanpak zetten we in bij jeugdigen en gezinnen die te maken hebben met complexe, vaak meervoudige, problematiek waarbij sprake is van een dreigende behandelopname. Aanbieders en gemeenten werken nauw samen om de best passende hulp, zo thuis mogelijk, aan te bieden. Uniek in NederlandIeder gezin is anders, dus voor ieder gezin kijken we naar de beste oplossing voor dat gezin. Daarvoor zetten we onze deuren voor elkaar open en werken we integraal samen om die hulp te bieden die de jeugdige en het gezin nodig heeft.Via een gezamenlijke voordeur, ook wel de Bijzondere Toegang genoemd, bepalen wij samen met de jeugdige en het gezin de route.Na een uitgebreid gesprek maken de samenwerkende jeugdhulpaanbieders een plan van aanpak. De grenzen van de aanbieders vervagen en de beste behandeling kan heel goed een combinatie zijn van methodieken van verschillende aanbieders.Deze intensieve vorm van samenwerking tussen gemeenten en jeugdhulpaanbieders is uniek in Nederland. Daar zijn we trots op! Geen enkel kind tussen wal en schipMet deze aanpak zorgen we ervoor dat er altijd passende hulp geboden wordt voor de jeugdigen en gezinnen waarbij een behandelopname dreigt.Vanuit de samenwerkende jeugdhulpaanbieders kunnen we eenvoudig – en zonder administratieve rompslomp – zorg bijstellen als blijkt dat er net iets meer of iets anders nodig is. We houden vol, ook als het moeilijk wordt. Geen enkel kind valt bij ons tussen wal en schip. Zo thuis mogelijkDe behandelroute richten we zo in dat de jeugdige zoveel als mogelijk thuis kan blijven wonen. Als thuis blijven wonen tijdelijk echt geen optie is, en ook in de omgeving van het gezin geen mogelijkheden zijn, dan behoort tijdelijk verblijf bij een jeugdhulpaanbieder tot de mogelijkheden. We gaan uit van de insteek ‘Zo kort als mogelijk, zo lang als nodig.’We bekijken continu wat wel thuis kan of met de gezinssituatie gezamenlijk kan. Denk aan een aantal dagen in het netwerk van het gezin logeren, of op een behandelgroep en een aantal dagen thuis. We betrekken de ouders altijd actief bij de behandeling van de jeugdige. Vertrouwde routeJeugdigen en gezinnen met opvoed- en opgroeiproblemen kunnen gewoon blijven aankloppen bij hun vertrouwde adres. De huisarts, gezinscoach of Centrum voor Jeugd en Gezin schakelen de Bijzondere Toegang in. Dit gebeurt altijd in overleg.

Lees ook

lijsttrekkersdebat - wonen.png

Gemeenteraadsverkiezingen

Wonen: dit zeggen de partijen erover in het lijsttrekkersdebat

Naast drie andere thema's spraken de zeven lijsttrekkers in het debat van Omroep Horst aan de Maas over wonen. Waar verschillen zij van mening en waar liggen juist overeenkomsten?

leon litjens cda.png

Gemeenteraadsverkiezingen

Lijsttrekker Leon Litjens (CDA) in zesde aflevering 'Kiezen met'

In de podcast 'Kiezen met Omroep Horst aan de Maas' gaat Jelle van de Steeg in gesprek met de lijsttrekkers van de zeven partijen voor de gemeenteraadsverkiezingen van 2026. In de zesde aflevering is Leon Litjens van CDA te gast.

lijsttrekkersdebat - arbeidsmigratie.png

Gemeenteraadsverkiezingen

Arbeidsmigratie: dit zeggen de partijen in het lijsttrekkersdebat

Tijdens het lijsttrekkersdebat van Omroep Horst aan de Maas spraken de zeven partijen over arbeidsmigratie. Waar verschillen ze van mening en waar liggen overeenkomsten?

Evenement optreden concert podium.jpg

De navigatie voor een gevarieerd weekend vol evenementen

Aan het begin van het weekend brengt de evenementenkalender weer een gevarieerd aanbod aan verschillende leuke uitgaanstips. We hebben een gedeelte van de activiteiten die bij ons bekend zijn op een rijtje gezet.

File A73 ongeval.jpeg

Ongeval tussen vrachtwagen en auto op A73 bij Horst, weg was kort afgesloten

Vrijdagmiddag rond 14:20 uur zijn hulpdiensten uitgerukt voor een ongeval op de A73 bij afslag Horst-Zuid in de richting van Venlo. Daar bleek een vrachtwagen en een personenauto met elkaar in botsing te zijn gekomen.

Basisschool de Driehoek Griendtsveen.jpg

Raad stemt in met voorbereidingskrediet voor nieuwe MFA in Griendtsveen

De gemeenteraad heeft dinsdagavond unaniem ingestemd met een voorbereidingskrediet van 300.000 euro voor de toekomstige huisvesting van Basisschool De Driehoek en gemeenschapshuis De Zaal in Griendtsveen.