Horst
Terug

LLTB reageert op vertrek minister: 'Persoonlijk besluit'

61e6ad743a63ddcdd7dc16bd4febfed7

De Limburgse Land- en Tuinbouwbond (LLTB) weigert maandagavond een waardeoordeel te geven over het plotse opstappen van minister Henk Staghouwer (Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit).

Ludo van Denderen - 1Limburg |
Hij maakte rond 19:30 uur bekend zijn ambt per direct neer te leggen.Op de vraag of de belangenorganisatie blij is met zijn vertrek, reageert LLTB-voorzitter Léon Faassen met: "Het is volledig zijn besluit." StikstofplannenDe minister lag al een tijdje onder vuur vanwege zijn stikstofplannen.Nadat hij had bekendgemaakt met hoeveel de stikstofuitstoot zou moeten worden teruggedrongen, gaf hij nauwelijks perspectief aan de boeren, zo werd Staghouwer verweten.Met de land- en tuinbouworganisaties had Staghouwer dan ook een moeizame band. Snel een opvolgerDesondanks wil Faassen, de voorman van de LLTB, niet zeggen of hij blij is met het vertrek van Staghouwer. "We respecteren zijn beslissing, dit is een persoonlijk besluit", zegt Faassen. "Hopelijk komt er zo snel mogelijk een opvolger. We hebben daar (op het ministerie) een hoop dossiers liggen." Voorlopig neemt Carola Schouten, minister van Armoedebestrijding de honneurs op het departement waar. Net als Staghouwer is zij lid van ChristenUnie. "Als de vorige minister van Landbouw zit zij in de dossiers", zegt Faassen.

Lees ook

melderse top 500

Nieuws

Melderse Top 500 dit jaar in het teken van Stichting Kankerpraat

Stichting Kankerpraat is het goede doel voor de aankomende editie van Melderse Top 500. Drie dagen lang wordt er vanuit café 't Tunneke live radio gemaakt en geld opgehaald voor het goede doel.

botsing lottum boom broekhuizerweg

112

Bestelbus raakt boom in Lottum, persoon naar ziekenhuis gebracht

Een bestelbus is vrijdagmiddag rond 12.00 uur van de weg geraakt en tegen een boom tot stilstand gekomen. Het ongeluk gebeurde op de Broekhuizerweg in Lottum.

politie

112

Hulpdiensten uitgerukt voor bedrijfsongeval bij bakkerij in Lottum

Meerdere hulpdiensten zijn vrijdagochtend rond 09.30 uur uitgerukt voor een bedrijfsongeval bij een bakkerij aan de Hoofdstraat in Lottum. Onder meer de brandweer, ambulance en politie kwamen ter plaatse.

20261022-vrouwveiligheid 5

Reportage - Lichtvervuiling #2

Vrouwen vaak vergeten bij ontwerp van straatverlichting: ‘Licht maakt niet altijd veiliger’

Diepe schaduwen, verborgen gezichten, en het slecht kunnen onderscheiden van details. Het zijn de effecten van felle straatverlichting die de veiligheidsbeleving van vrouwen kunnen verminderen. Onder de experimentele lantaarnpalen op de Horsterweg spraken we filosoof Lotte Spreeuwenberg hierover.

netcongestie

Nieuws

Minder ruimte op stroomnet dan verwacht, woningbouw mogelijk vertraagd

De ruimte op het elektriciteitsnet in Horst aan de Maas blijkt veel beperkter dan eerder werd verwacht. Daardoor kunnen woningbouwprojecten, bedrijfsontwikkelingen en maatschappelijke voorzieningen vertraging oplopen.

handicap

Nieuws

Bijeenkomst in Sevenum moet gemeente toegankelijker maken voor iedereen

Inwoners met een beperking kunnen maandag 26 oktober hun ervaringen en wensen delen in de Wingerd in Sevenum. Centraal staat hoe de gemeente toegankelijker en inclusiever kan worden, waarbij inwoners delen welke drempels zij ervaren en welke veranderingen nodig zijn om iedereen volwaardig mee te laten doen.