Horst
Terug

Limburgse bedrijven: 'Tegemoetkoming energiekosten fopspeen'

64698004e194c0d1e0f380785e38c4ad

Ruim 15 procent van de leden van de Limburgse Werkgevers Vereniging (LWV) zegt in een enquête bang te zijn voor een faillissement als ze niet meer steun krijgen voor de hoge energiekosten.

1Limburg - Omroep Horst aan de Maas |
Aan de enquête die afgelopen week is verspreid onder de leden van de LWV hebben tot nu 65 bedrijven deelgenomen. Een van de respondenten noemt de tegemoetkoming een "fopspeen". 12,5 procentMet de enquête wil de LWV de mening peilen onder leden over de mkb-regeling die het kabinet heeft aangekondigd vanwege de hoge energiekosten. Het kabinet gaat bedrijven van wie de energiekosten overeenkomen met minimaal 12,5 procent van de omzet vergoeden tot een maximum van 160.000 euro. Maar volgens de respondenten in de LWV-enquête is het minimum van 12,5 procent veel te hoog: "Slechts 17 procent van de respondenten kan aantonen dat de energiekosten minimaal 12,5 procent van de omzet gaan zijn. 83 procent van hen komt niet in aanmerking voor de regeling", valt te lezen in de resultaten van het onderzoek. ClaimsLWV-voorman Huub Narinx denkt het kabinet die norm zo hoog heeft gelegd uit angst voor veel claims. "We laten nu zien dat die angst niet terecht is. Als we de drie procentnorm zouden hanteren, zou alsnog 26 procent van de respondenten niet in aanmerking komen voor de regeling." MiljoenOok een maximale vergoeding van de helft van de kosten is te weinig, zo zeggen de LWV-leden. Ruim 31 procent verwacht een toename van de energiekosten van meer dan 320.000 euro, 20 procent verwacht met de energiekosten boven de één miljoen euro uit te komen. ConcurrentiepositieRuim 15 procent van de respondenten verwacht een faillissement als extra energiesteun zou uitblijven. Ruim 50 procent van de respondenten denkt dat investeringen noodgedwongen achterblijven, waaronder investeringen in verduurzaming. Volgens Narinx hebben de kosten ook gevolgen voor de concurrentiepositie van bedrijven. Tweede KamerDe LWV zal de resultaten ook sturen aan de landelijke werkgeversbond VNO/NCW en aan de Tweede Kamer. Narinx hoopt dat het effect zal hebben en dat de vergoeding van de energiekosten ruimhartiger wordt aangepakt. Daarbij moet ook haast worden gemaakt, zegt Narinx: "Het duurt altijd even en die tijd hebben we niet", doelt Narinx op de hoge bedragen die ondernemers nu moeten betalen en de wintermaanden die aanstaande zijn.

Lees ook

stichting arka 2

Deuren openen naar andere culturen: 'Verbinding maken is belangrijk voor ons'

Stichting Arka zet zich al twintig jaar in voor arbeidsmigranten met onder meer inzamelingsacties en komende zondag voor het eerst een 'Dag van het Gezin' in Horst. Żaneta en Barbara, beide van Poolse komaf, organiseren de dag die voor verbinding moet zorgen.

ongeval tienray

Fietser hard ten val na botsing met geparkeerd bestelbusje

Een vrouw is maandag aan het begin van de middag hard ten val gekomen op de Swolgenseweg in Tienray. Ze botste met haar elektrische fiets op een geparkeerd bestelbusje.

wk voetbal

WK 2026

In deze cafés in Horst aan de Maas kun je terecht voor WK-duels van Oranje

Voor de WK-duels van het Nederlands elftal kun je in bijna alle cafés van Horst aan de Maas terecht. In de meeste gevallen zenden zij de groepswedstrijden binnen uit.

jumping zaerum 2025

Televisie

Komende editie van Jumping Zaerum weer live op televisie te volgen

Op zaterdag 15 augustus vindt de zevende editie van Jumping Zaerum plaats op het Raadhuisplein in Sevenum. Omroep Horst aan de Maas is er die dag bij en zendt de wedstrijden live uit op televisie.

auto water meterik

Auto te water in Meterik, inzittenden zelfstandig op het droge

Een auto is maandag vroeg op de ochtend te water geraakt. De inzittenden konden zelfstandig uit het voertuig komen en raakten lichtgewond.

mike truckrun

Truckrun geeft samen met CULT uniek kijkje achter de schermen

Bijna tweehonderd vrachtwagens trokken begin april door de straten van Horst aan de Maas tijdens de jaarlijkse Truckrun. Samen met chauffeur Ton van Enckevort en bijrijder Mike laten Stichting Truckrun Horst en CULT zien wat er allemaal komt kijken bij deze bijzondere dag.