Horst
Terug

Leerlingen Dendron doneren helft prijs aan kinderopvang in Gambia

fc9eb0deefccb670131b0a591d2423ff.jpg

Het Dendron College in Horst heeft de Labrys-Reisprijs gewonnen tijdens hun reis in Italië. De helft van het bedrag schenken ze aan het project SOTOS waarvoor een andere groep leerlingen binnenkort vertrekt naar Gambia.

Niels van Rens |
22 gymnasiumleerlingen zijn in oktober 2022 naar Italië geweest met de trein met de doorreisorganisatie Labrys. Vanuit deze partij hebben ze 1.000 euro gewonnen. De helft van dit bedrag willen de leerlingen doneren aan een goed doel. Unaniem hebben ze gekozen om hiermee SOTOS in Senegal te steunen. De andere helft wordt verdeeld onder alle deelnemers van de Romereis. TimingDe timing is perfect, want op zaterdag 4 maart vertrekt er een groep leerlingen naar Senegal en Gambia om onder meer een bezoek te brengen aan SOTOS (Stichting Ontwikkeling Technisch Onderwijs Senegal). Dan kunnen ze tijdens hun bezoek volgende week meteen de Senegalezen verrassen met deze extra donatie.

Lees ook

Avalon Toverland.jpg

Provincie wil 20 miljoen euro lenen aan Toverland voor uitbreiding

Attractiepark Toverland in Sevenum krijgt naar alle waarschijnlijkheid een lening van 20 miljoen euro van de provincie Limburg. Een ruime meerderheid van de Statenfracties reageerde positief op de plannen tijdens een commissievergadering.

Evenement optreden concert podium.jpg

Een zonnig weekend boordevol evenementen

Je hebt 'm een tijdje moeten missen: de weekendagenda. We hebben een gedeelte van de activiteiten die bij ons bekend zijn op een rijtje gezet. Met het zonnige weer is het tijd om lekker weekend te vieren!

benzine.jpg

Meer betalen aan de pomp: ook in Horst aan de Maas benzineprijs flink gestegen

In Horst aan de Maas was de benzineprijs op 3 maart 2026 voor Euro95-benzine 2,13 euro per liter. Daarmee ligt de prijs 0,16 euro hoger dan in juni 2025, toen je voor een liter benzine 1,98 euro betaalde.

Boomfeestdag Schadijkse Bossen6.jpg

Meer dan 500 jonge bomen geplant door leerlingen in Schadijkse bossen

Leerlingen van basisschool Onder de Wieken uit Meterik hebben dinsdagochtend geholpen bij het planten van jonge bomen en struiken in de Schadijkse bossen. Samen met boswachters en vrijwilligers werden meer dan 500 jonge eiken en lijsterbessen geplant.

Gideon Aarts, programmaregisseur biblionu.png

Bibliotheek helpt inwoners na datalek Odido: ‘Twijfel je? Kom langs’

Het recente datalek bij telecomprovider Odido zorgt voor onrust onder inwoners. Bij de bibliotheek in Horst komen steeds meer vragen binnen van mensen die zich zorgen maken over hun persoonlijke gegevens.

dendron college close.png

Update

Oud-docent Dendron College veroordeeld voor aanranding op festival

Oud-docent van het Dendron College Lennard J. is veroordeeld voor de aanranding van twee leerlingen op een festival. De rechter legde J. een taakstraf op van 80 uur.