Horst
Terug

Kloëte Kook uit Grubbenvorst uitgeroepen tot 'Zaatste Hermenie' tijdens LKZH 2025

2dbfacfb5d30d6f6e7ca978ccbc270b3

Tijdens het Limburgs Kampioenschap Zaate Hermeniekes (LKZH) in Maasbree is Kloëte Kook uit Grubbenvorst uitgeroepen tot de “zaatste hermenie” van 2025. De kapel ontving deze titel als officiële onderscheiding voor de meest ‘zaate’ hermenie van de avond, een vaste traditie binnen het LKZH.

Bregje Deckers |  | Aangepast op
Naast de uitreiking van de 'zaatste hermenie' werd ook de winnaar van het kampioenschap bekendgemaakt. ZH Nuchter Vertoch uit Beeg ging er met de titel voor 2025 vandoor en ontving tevens de showprijs, dankzij een elfenminuten durende set in het thema duuvelkes en ingelkes waarmee zij de hoogste juryscore behaalden. De tweede plaats was voor Kapel Neuge Pils en Eine Sjoes uit Einighausen, terwijl JoeksRock Träötallica uit Swalmen derde werd. Door de overwinning van Nuchter Vertroch zal het LKZH in 2026 plaatsvinden in Grevenbicht, binnen de gemeente Sittard-Geleen.

Lees ook

20261103-recreatiesector

Nieuws

Recreatiesector Horst aan de Maas doet beklag over belastingverhogingen: ’Dat maakt me boos’

Vertegenwoordigers uit de recreatiebranche spraken tijdens de raadsavond hun zorgen uit over de geplande belastingverhogingen. Met name het gebrek aan communicatie vanuit de gemeente viel hen tegen.

rechtspraak

Nieuws

Bram G. maakte online meer dan twee jaar lang slachtoffers, de jongste was 8 jaar

Bram G. heeft ruim twee jaar lang online slachtoffers gemaakt, allemaal minderjarige meisjes. De 20-jarige uit Sevenum liet de meisjes seksueel getinte foto's en video's van hunzelf sturen. G. verzamelde op die manier honderden foto's en video's.

20261102-slotconcert-5

Nieuws

Jubileumtent keert terug voor Rowwen Hèze Slotconcert

Komend weekend worden er 30.000 bezoekers verwacht op het volledig uitverkochte Rowwen Hèze Slotconcert. Om al deze bezoekers te huisvesten keert de grote tent van afgelopen jaar terug. Deze tent werd toen voor het eerst opgetuigd voor het 40-jarig jubileum van de band.

voetbaldveld maasbree

Nieuws

Keeper Wittenhorst 3 moet in Maasbree zijn, maar belandt in Maasbracht

Een opmerkelijke navigatiefout zorgde voor een flinke omweg voor de doelman van Wittenhorst 3. Hij moest zondag in Maasbree zijn voor de uitwedstrijd tegen MVC’19 3, maar belandde per ongeluk in Maasbracht.

Pop-up store

Nieuws

Pop-Up Store Horst krijgt structureel vervolg met nieuwe stichting

Drie initiatiefnemers van lokale deelinitiatieven hebben Stichting De Duurzame Delers opgericht. Met de stichting willen Anouk Wismans, Sabine Cox-Hamerlinck en Marlou Jenniskens hergebruik en duurzaam delen in Horst aan de Maas verder stimuleren.

kapelletje horst 2

Reportage

Hôrster Kapelke officieel ingezegend op Allerheiligen: 'We hebben het met zijn vijven op poten gezet'

Op het kerkhof aan de Deken Creemersstraat in Horst is zondag het Hôrster Kapelke officieel ingezegend door deken Wilson Varela. Dat gebeurde in het bijzijn van de vrijwilligers die de plannen en uiteindelijke bouw mogelijk maakten.