Horst
Terug

Kankergevallen nemen flink toe, maar er is iets aan te doen

9f3eb7a999e21dda58345f9b1aaff7cd.jpg

Het aantal mensen met kanker neemt de komende jaren flink toe.

Ludo van Denderen - 1Limburg |
In 2019 kregen ruim 118.000 Nederlanders de diagnose. In 2032 zijn er dat er jaarlijks waarschijnlijk 156.000, zo voorspelt het Integraal Kankercentrum Nederland. Vergrijzing is een van de redenen van de toename. Limburg is de provincie met de meeste vergrijzing. Het ligt voor de hand dat het aantal kankergevallen hier toeneemt. Verkeerde levensstijlNaast vergrijzing is een ongezonde levensstijl een aanjager van kanker. Volgens oncoloog Bernd Kremer van het academisch ziekenhuis in Maastricht is daar iets aan te doen."De toename van het aantal kankerdiagnoses gaan we de komende tien jaar niet ombuigen", zei hij in L1mburg Centraal. "In de toekomst kan dat hopelijk wel, door bijvoorbeeld initiatieven zoals de gezonde basisschool. Zo leren kinderen gezond te eten en te drinken. Zo proberen we kanker terug te dringen." Kremer wilde niet zeggen dat mensen als monniken moeten leven. "Ik heb niks tegen leven. Maar een beetje balans houden, kan voorkomen dat je kanker krijgt."

Lees ook

spellenavond horst.jpeg

Spellenavond strijkt neer in Huis van de Wijk: 'Willen het toegankelijk houden'

De uit Grubbenvorst afkomstige Bart Stappers organiseert avonden vol met spelletjes op verschillende plekken. Afgelopen weekend streek de spellenavond weer neer in het Huis van de Wijk in Horst.

Leerdam-Wittenhorst foto 2.JPG

Pijnlijke nederlaag Wittenhorst tegen Leerdam

Wittenhorst heeft zaterdag een pijnlijke nederlaag geleden in de uitwedstrijd tegen LRC Leerdam. In Leerdam ging de ploeg met 2-0 onderuit tegen de laagvlieger. Daarmee lieten de Horstenaren een uitgelezen kans liggen om afstand te nemen van de onderste regionen.

Stempotlood.jpg

Gemeenteraadsverkiezingen

Op deze plekken kun je stemmen op 18 maart

Inwoners van Horst aan de Maas kunnen op woensdag 18 maart hun stem uitbrengen tijdens de gemeenteraadsverkiezingen. In totaal zijn er 24 stemlokalen verspreid over de gemeente waar kiezers terechtkunnen om hun stem uit te brengen. De meeste stemlokalen zijn geopend van 07.30 uur tot 21.00 uur.

imke emons belang van horst aan de maas.png

Gemeenteraadsverkiezingen

Lijsttrekker Imke Emons (Belang van Horst aan de Maas) in zevende aflevering 'Kiezen met'

In de podcast 'Kiezen met Omroep Horst aan de Maas' gaat Jelle van de Steeg in gesprek met de lijsttrekkers van de zeven partijen voor de gemeenteraadsverkiezingen van 2026. In de zevende aflevering is Imke Emons van Belang van Horst aan de Maas te gast.

lijsttrekkersdebat - wonen.png

Gemeenteraadsverkiezingen

Wonen: dit zeggen de partijen erover in het lijsttrekkersdebat

Naast drie andere thema's spraken de zeven lijsttrekkers in het debat van Omroep Horst aan de Maas over wonen. Waar verschillen zij van mening en waar liggen juist overeenkomsten?

leon litjens cda.png

Gemeenteraadsverkiezingen

Lijsttrekker Leon Litjens (CDA) in zesde aflevering 'Kiezen met'

In de podcast 'Kiezen met Omroep Horst aan de Maas' gaat Jelle van de Steeg in gesprek met de lijsttrekkers van de zeven partijen voor de gemeenteraadsverkiezingen van 2026. In de zesde aflevering is Leon Litjens van CDA te gast.