Horst
Terug

Irene uit Grubbenvorst maakt kinderboek over rouwverwerking

a8060b8f312c167e9df03f99dad232c5.jpg

Irene Apon heeft een boek geschreven over het verweken van rouw, genaamd Tommies nieuw normaal. Het boek gaat over een jongen genaamd Tommie en hij heeft net zijn vader verloren.

Nick van de Pas |  | Aangepast op
Als lerares liep Irene er tegenaan dat er weinig materiaal is voor als er iemand is overleden en hoe ze daar met de kinderen mee om kan gaan. "Ik ben er helaas zelf twee keer tegen aan gelopen en dan denk je: wat moet ik nou doen", geeft Irene Apon aan. Als specialist rouwverwerking heeft Irene hier al ervaring in en wist ze wel wat ze moest doen in deze situaties. "Er moet iets zijn voor mensen om mee te werken, dus ik ga dat gewoon zelf proberen te maken." Praten over verliesVoor scholen is er een pakket samengesteld met een boek voor jonge kinderen, een boek voor oudere kinderen en een protocol. Het protocol is een stappenplan voor wat te doen als er iemand komt te overlijden. De boeken kunnen ook preventief worden gebruikt. Irene zegt: "Ik hoop dat deze minimaal één keer per jaar uit de kast worden gepakt, zodat je met kinderen kunt praten over verlies." Naast het verhaal van Tommie, staan er achterin het boek ook activiteiten en lessen die samen met de kinderen gedaan kunnen worden. De publicatie van Tommies nieuwe normaal zal waarschijnlijk eind oktober plaatsvinden. 

Lees ook

sebastian lutterberg sp.png

Gemeenteraadsverkiezingen

Lijsttrekker Sebastian Lutterberg (SP) in nieuwste aflevering 'Kiezen met'

In de podcast 'Kiezen met Omroep Horst aan de Maas' gaat Jelle van de Steeg in gesprek met de lijsttrekkers van de zeven partijen voor de gemeenteraadsverkiezingen van 2026. In de tweede aflevering is Sebastian Lutterberg van SP te gast.

dokter.jpg

Huisartsen in Noord-Limburg luiden noodklok: 'Hopen dat de politiek ons serieus neemt'

Huisartsenpraktijken in Noord-Limburg lopen tegen hun grenzen aan. De zorgvraag groeit snel, terwijl het aantal nieuwe zorgverleners achterblijft. Daardoor worden wachttijden langer en moeten steeds meer praktijken een patiëntenstop invoeren. Veel huisartsen maken zich zorgen over de toekomst van de zorg dicht bij huis.

bertha van de brink, wesp.jpeg

Imkers over opkomst Aziatische hoornaar: 'Inwoners kunnen helpen bij opsporing'

Imkers zijn weer begonnen met het opsporen van de Aziatische hoornaar. Nu de temperaturen stijgen, komen de eerste koninginnen uit hun winterverblijf tevoorschijn en beginnen ze met het bouwen van nieuwe nesten.

Motorkapoverleg 2.jpeg

Hulpdiensten oefenen grootschalig scenario in Kronenberg

Hulpdiensten houden in Kronenberg op 10 en 11 maart een grootschalige oefening bij het KJEM-gebouw aan de Meerweg 73. Tijdens de oefening, die beide dagen plaatsvindt tussen 08.00 en 17.00 uur, trainen brandweer, politie en ambulance gezamenlijk op een noodsituatie.

kay thijssen essentie.png

Gemeenteraadsverkiezingen

Lijsttrekker Kay Thijssen (Essentie) in eerste aflevering 'Kiezen met'

In de podcast 'Kiezen met Omroep Horst aan de Maas' gaat Jelle van de Steeg in gesprek met de lijsttrekkers van de zeven partijen voor de gemeenteraadsverkiezingen van 2026. In de eerste aflevering is Kay Thijssen van Essentie te gast.

20260308 Spek de Kas actie groepsfoto.JPG

€20.000 voor lokale verenigingen dankzij Spek de Kas-actie

Verenigingen uit Horst aan de Maas hebben samen een mooi bedrag opgehaald tijdens de recente Phicoop Spek de Kas-actie. In totaal werd er €20.000 verdeeld onder deelnemende clubs.