Er zijn 118 koppels die dit jaar 60 jaar getrouwd zijn in de gemeente Horst aan de Maas. "Dat is iets teveel voor mij om persoonlijk langs te gaan", vertelt burgemeester Ryan Palmen. "Het is leuker om bij mensen persoonlijk thuis langs te gaan, maar we hebben het nu zo gedaan en links en rechts heb ik gehoord dat het toch enorm gewaardeerd wordt en men het leuk vindt om het met elkaar te vieren."
Geheim van een goed huwelijk
"Het is geven en nemen", zegt een aanwezige vrouw over het geheim van een goed huwelijk. "Van elkaar dingen accepteren en dat doen wij dus al zestig jaar lang." Een andere aanwezige bevestigt dat: "Nemen en geven, en het meeste is geven."
En ook de burgemeester wees op die woorden. "Bij binnenkomst maakte ik de grap dat ik weleens gehoord heb dat iemand zei dat een slecht geheugen het geheim van een goed huwelijk is", vertelt hij met een lach op het gezicht. "Maar overal waar je komt zeggen mensen wel geven en nemen."